Çözüldü Hi-Level SSD ismi "Satafirm S11" oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ciguladalibazda

Femtopat
Katılım
12 Şubat 2021
Mesajlar
14
Hi level (modelini unuttum) bir SSD'ye sahibim. Birkaç gün önce bilgisayarımı sıfırladım. Ancak %86 iken bilgisayarı sıfırlayamadık tarzında bir hata verdi Windows. Sıfırla dediğim için SSD içindeki her şeyi silmiş bu yüzden tekrar Windows'a geçemedim. Laptopumdan Rufus ile Windows 10 hazırlayıp kurmayı denedim fakat disk seçme kısmında 20dk falan bekletip bana 0x8030024 hatasını verdi. İnternette eğer 2 disk kullanıyorsanız birini çıkartın ve tekrar kurulum yapmayı deneyin olacaktır yazıyordu. Ama bende işe yaramadı yine aynı hatayı verip durdu. Belki SSD'nin formatında sorun olduğu için Windows 10 yüklenmiyordur dedim ve Manjaro kurmaya çalıştım. İşte o zaman SSD'nin isminin satafirm S11 olarak değiştiğini gördüm. Aynı şekilde Manjaro kurulumunda da hata veriyor. Bu SSD çöp mü oldu yoksa hala kurtarma şansım var mı? Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.
 
Çözüm
Daha önce Toshiba, Kingston markalarında bu sorunu yaşadım. Yaşadığın sorun Firmware uçması. Dün itibari ile de Hi-Level marka SSD'de bu sorunu yaşadım. Toshiba ve Kingstonu Firmware güncelleyerek yeniden çalıştırdım. yaklaşık 2 aydır da sorunsuz çalışıyorlar. Toshiba ve Kingston için ölmüşler dediğimde "Phison PS3111 Firmware [SBFM]" Rus bir siteye rastladım. İçinde SSD'lere nasıl firmware yükleneceği yazıyordu. yükledim denedim ikiside oldu. Hayata döndüler. Hi-Level için SBFMP1W3 firmwareye ihityacım var ve hiç bir yerde bulamıyorum. Sizin hangi Firmwareye ihtiyacınız olduğunu SSD-Z programını indirip öğrenerek araştırabilirsiniz.

NOT: Bilmediğiniz bir işi yapıyorsanız lütfen uğraşmayın. Yazdıklarım meraklılarına bir cevap niteliğindedir. Sorumluluk size aittir.

SSD firmware için bunu izleyeniz
video altında gerekli açıklamalar mevcut.

Gerekli dosyaları ve bilinen firmware dosyaları için buradan indiriniz
Yukarı