Hiç Anime İzlemeyenlere Anime Önerisi

Nameless44

Kilopat
Daha fazla  
Bu konuyu açma nedenim ''her yerde anime paylaşımları oluyor. İzleyeceğimde hangisini izleyeyim?'' diyenler için başlangıç önerisinde bulunmaktır. Eğer hikaye seven biriyseniz eğlence sektöründeki çoğu içeriği seviyorsanız. Oyunlar, diziler, filmler, kitaplar artık yetmiyorsa anime izlemeye başlayabilirsiniz. Eğer anime bildiğin çizgifilm çocuklar için diyorsanız o zaman oyunlarda çocuklar içindir diye düşünebilirsiniz. Şahsen bende en başta çizgifilmlerle bir tutardım.

Eğer şu ana kadar hiç anime izlemediyseniz kesinlikle uzun animelerden kaçının ve unutmayın animeler izledikçe sarar. Öncelikli uyarım ilk 10 dakikadan animenin sarmasını beklemeyin. Ben 100'den fazla anime izledim daha ilk bölümden saran neredeyse olmadı genelde ilk bölümde neler oluyor WTF! durumunda oluyorum. Şahsen ben amerikan dizi ve filmlerinden sıkıldığım için animeye başlamıştım.
  • 1. Tavsiyem, Sword Art Online ile başlamanız. Anime VR ve MMORPG temalıdır. En az 2 bölüm izleyin diğer bölümü izlemek isterseniz devam edin. Burda bulunan kitle teknoloji ve oyunları sevdiği için bu anime başlangıç için iyidir. Çok anime izledikten sonra izlerseniz o kadar beğenmezsiniz en iyisi ilk izlemek.
  • 2. Tavsiyem eğer bu tarzı sevdiyseniz, Log Horizonda güzeldi benzer bir yapısı vardır baş karakter stratejicidir.
  • 3. Tavsiyem No Game No Life güzeldir. Tüm şeylerin oyunlarla belirlendiği bir dünyaya düşen gamer gencin ve kardeşinin hikayesini anlatır.
  • 4. Tavsiyem Death Note izlemeniz gizem seviyorsanız seversiniz. Gizem sevenler için idealdir eline ismi yazılanın ölmesini sağlayan defter geçen bir gencin ve onu yakalamaya çalışan devlet güçlerini hikayesidir. Böyle özetlenince basit görünebilir ama uzaktan göründüğü kadar basit değil ve güzeldir.
  • 5. Tavsiyem High School DXD'dir erotik şeyler seven ergen kesim için idealdir. Kendi başına hikayesi de güzeldir. Konu hakkında ne söylesem spoilera gireceği için çok bir şey söyleyemiyorum.

Naruto önerir misiniz? Genelde animelere sıcak bakmam ama Naruto ilginç gibi geldi.
Ya şimdi hiç anime kültürü olmayan biri açıpta yılların o kadarlık bölümlük animesine başlarsa sıkılıp komple anime izlemeyi bırakabilir. Şahsen uzunluğu ve bir sürü gereksiz bölümü yüzünden bende doğru düzgün izlemedim. Bayağı vakit istiyor o sürede benzer bir sürü anime izlemek varken tek birinde sıkışmak bana çok uymuyor. Hemde o ünlü uzun serilerin çizimleri başlangıcı eski olduğundan biraz rahatsız edici oluyor. Ama eğer ilgileniyorsanız vakit ve sabır yönünden zenginseniz izleyebilirsiniz. Ama anime kültürünü tanımak için kısa ve çok izlemek daha zevkli bence.
Daha fazla anime izlemek ve neleri izleyeyim diyenler için myanimelist linkimi atıyorum 7 üzeri puan verdiğim her seri güzeldir. Nameless44's Anime List - MyAnimeList.net

Bleach izleyin yeni başlıyorsanız. Shounen'ler arasındaki en iyisi bana göre.
Bleach güzelde sürekli kendini tekrar eden yapısı yüzünden sıkmaya başlıyor o tarz başka bişeyde izlemez oluyorsunuz. 70. bölümdeyken direk 150. bölümü ve 250. bölümü izlediğimde aynı şeyin renklisini görünce, her şeyin aynı gittiğini görünce bırakmıştım. Vakti bol olan izleyecek bişey bulamayan izlesin.

Bleach güzelde sürekli kendini tekrar eden yapısı yüzünden sıkmaya başlıyor o tarz başka bişeyde izlemez oluyorsunuz. 70. bölümdeyken direk 150. bölümü ve 250. bölümü izlediğimde aynı şeyin renklisini görünce, her şeyin aynı gittiğini görünce bırakmıştım. Vakti bol olan izleyecek bişey bulamayan izlesin.
Öyle deme bence efsane bir anime.

Death Note ile başlamıştım. One piece devam ediyorum şuan. Onun dışında SAO, One punch man, No game no life aklıma gelenler.

Narutoya bende oyunu yüzünden başlamayı düşünüyorum. Abim Xbox 360 getirdi, onun içinde naruto oyunu var. Oradan bi heveslendim bakalım başlarım :)

İlk başlayan için uzun anime önermek biraz saçma olsa da bence kendine güvenen izleyebilir, misal benim başladığım ilk anime One Piece, bazı yerleri çok sıksa da (özellikle Vivi'nin arc çok sıkmıştı) yine de sıkılmadan şuan bile izliyorum.

Geri
Yukarı