Hiç dava edildiniz mi?

3 kere mahkemeye çağrıldım ifade vermek için. 1 tanesi direkt dava edilmiştim trafik kazasından ötürü ama beraat ettim. Diğerlerinde adım geçtiği için ifade verdim. 5 tane falan hala devam eden icra davası var adıma. 1-2 kere de nezarete girmişliğim bulunuyor. Sicilim tertemiz ancak.

Babama dava açmışlardı kaç yıllar önce. Olay aşırı saçma gelebilir ama kısa bir özet geçmemde fayda var. Babam küçük bir ofis açmıştı.(kendi şirketini kurup küçük çaplı bir girişim) yanda da hatırlamıyorsam kendi apartmanı olan bir bakkal vardı. Babamdan internetin şifresini istemiş, babam da vermiş tabi. Sonra işte apartmandaki diğer sakinlere de şifreyi yaymış. Veledin teki babamın internetinden "Bruce Force" ile İnstagram hesapları hack'leyip duruyormuş. Biri dava açmış, aylar geçmiş muhtarlıktan adını bilmediğim kağıt yeni geliyor. Babam okumuş falan demiş ne oluyor. hemen geri dönüt yazmış yoksa karakola ifade vermeye gidecekmiş. Türkiye'de zaten dava işleri avukatın olmadığı sürece yıllar aldığı için, (davanın sonuçlanması) pek insanlar uğraşmak istemiyor.

İnsanların olaylarını okumak, analiz yapmak hoşuma gidiyor. :D

O kadar meraklanma derim. Benim davaların bir tanesi tanıdığın arabasıyla şarampole yuvarlanmam ve adamın bana arabayı pert ettiğim için dava açması. Yalnız arabayı kendi isteğiyle teslim ettiği için ve kazada 2/10 kusurlu bulunduğum için beraat ettim. Diğer ikisi bir fuhuş davasında sanıklarla (satıcılar) yaptığım görüşmelerin kayıtlarda çıkması. Hayır kuzenlerle iki gece eğleneceğiz diye adamları aradım "bu adamlarla ilişkin nedir" diye iki kere ifade verdim. Onda da adımı düşürdüler direkt davadan. 😂

Babama dava açmışlardı kaç yıllar önce. Olay aşırı saçma gelebilir ama kısa bir özet geçmemde fayda var. Babam küçük bir ofis açmıştı.(kendi şirketini kurup küçük çaplı bir girişim) yanda da hatırlamıyorsam kendi apartmanı olan bir bakkal vardı. Babamdan internetin şifresini istemiş, babam da vermiş tabi. Sonra işte apartmandaki diğer sakinlere de şifreyi yaymış. Veledin teki babamın internetinden "Bruce Force" ile İnstagram hesapları hack'leyip duruyormuş. Biri dava açmış, aylar geçmiş muhtarlıktan adını bilmediğim kağıt yeni geliyor. Babam okumuş falan demiş ne oluyor. hemen geri dönüt yazmış yoksa karakola ifade vermeye gidecekmiş. Türkiye'de zaten dava işleri avukatın olmadığı sürece yıllar aldığı için, (davanın sonuçlanması) pek insanlar uğraşmak istemiyor.
Vay be o çocuk büyüyünce büyük adam olacak. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı