Hiç İngilizce Bilmeyen Biri Genel İngilizce'yi nasıl öğrenir?

İngilizce seviyem alfabe bir de aşırı temel bazı bilgiler. Seviye sınavına girsem eksi puanla çıkarım. A0 falan olur artık o derece.
Pandemi sebebi ile de yüz yüze eğitimin olduğu bir kursu istemiyorum, üniversite eğitimim ile beraber yürütebileceğim online kurs falan var mıdır hiç bilmiyorum.

Kendi imkanlarımla evde temel atmaya çalıştım, aşırı zorlandım. Özer Hoca'nın videolarını vs. hep denedim ama çok zorlandım kendi kendime temel atmaya çalışırken.

Sınava yönelik değil ben İngilizce öğrenmek istiyorum. İngilizce konuşabilmek, anlayabilmek istiyorum. Çok zor olduğunu biliyorum. 2 yıl da sürse çalışmak istiyorum, ama bir ders olarak değil. Dil öğrenmek için çalışmak, çabalamak istiyorum.

Dediğim gibi evde kendi imkanlarımla olmuyor. Zaten çabuk yılan bir insanım. Kendi kendime İngilizce çalışmaya çalıştığımda yılıyorum, olmuyor işte diyorum.

İngilizce benim bilinçaltımda bir korku dağı oluşturmuş. Bunu ancak ciddi bir profesyonel yardımla aşabilirim. Bu alanda çok tecrübeli, eğitim ve öğrenci psikolojisini bilenlerden alacağım bir profesyonel yardımla aşabilirim.

Tavsiyelerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce öğrenmek isteyen biri zaten direk oturup dil dersleri ile zaten öğrenemez. İsterseniz türkçe dublajlı ingilizce altyazılı ya da ingilizce dublajlı türkçe altyazılı filmler izleyin, keyfinize kalmış. Ek olarak yabancı kişiler ile konuşup muhabbet edeceğiniz birkaç discord sunucuları var, oralarda da takılabilirsiniz.

Bu kursu tamamen bitirdikten sonra İngilizce makaleler okuyun, dizi ve film izleyin, ayrıca paranız çıkışırsa en son aşamada artık cambly alın. Verebileceğim bir çok tavsiye var, mesela şimdiden tüm kullandığınız cihazların dilini İngilizce yapın. İngilizce öğrenmek zor değil aksine çok kolay, dünyanın en kolay dili hatta, mesela birine naber derken normalde whats up diyorsun İngilizce'de, sokakta ise direkt sup(sap) diyorsun o anlama geliyor, adamlar kelimeleri bile nasıl daha kolay hâle getiririz diye uğraşıyor. En son aşamada cambly veya benzeri bir uygulama çok önemli.

Son düzenleme:
İngilizce öğrenmek isteyen biri zaten direk oturup dil dersleri ile zaten öğrenemez. İsterseniz türkçe dublajlı ingilizce altyazılı ya da ingilizce dublajlı türkçe altyazılı filmler izleyin, keyfinize kalmış. Ek olarak yabancı kişiler ile konuşup muhabbet edeceğiniz birkaç discord sunucuları var, oralarda da takılabilirsiniz.
Dizi-film izlemeyi çok seviyorum sürekli izliyorum Türkçe alyazılı olarak o ayrı da kendimi anlatamadım galiba;
Hiç bilmiyorum. Bildiğiniz 0. Ben discord sunucularına nasıl gireyim de konuşayım pek bilemedim. Yok yani. 0. Baya bildiğiniz İngilizce 0. Girsem discord sunucularına bunlar ne konuşuyor diyeağlayarak çıkarım.
Hiç İngilizce bilmeyen biri nasıl gitsin Discord'dan falan konuşma yapabilsin. Zaten az bir şey temelim olsa direkt o dediğinizi yapacağım. Dizi, discord vs. Ben de hiç yok İngilizce.

O zaman daha önce İngilizce diye bir şey duymamış birisi de otursun dizi izlesin, yabancı kişilerin olduğu discord sunucularına girsin öğrensin İngilizce'yi. Hiç bilmiyorum. Sıfır. Bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum.
Temel atmam lazım bir şekilde.
Bu kursu tamamen bitirdikten sonra İngilizce makaleler okuyun, dizi ve film izleyin, ayrıca paranız çıkışırsa en son aşamada artık cambly alın. Verebileceğim bir çok tavsiye var, mesela şimdiden tüm kullandığınız cihazların dilini İngilizce yapın. İngilizce öğrenmek zor değil aksine çok kolay, dünyanın en kolay dili hatta, mesela birine naber derken normalde whats up diyorsun İngilizce'de, sokakta ise direkt sup(sap) diyorsun o anlama geliyor, adamlar kelimeleri bile nasıl daha kolay hâle getiririz diye uğraşıyor. En son aşamada cambly veya benzeri bir uygulama çok önemli.
Hocam link boş.
Ayrıca tek başıma öğrenmeye çalıştığımda olmuyor tekrar söylüyorum. Bu kursu daha birinci bilemediniz ikinci gününde bırakırım ağlayarak.
İngilizce öğrenmek hele hele konuşmak hele hele de tek başına hiç bilmeden sıfırdan öğrenmeye çalışmak çok aşırı zor hatta imkansız.

Son düzenleme:
İlk başta bir İngilizce kursuna yazılın biraz maddi güç isteyen bir yöntem ancak etkili olmaktadır.

Ancak kurs bittikten sonra iş bitmiyor. Çoğu İngilizce kursu size C2 tamamladıktan sonra ücretsiz konuşma servisi sağlamakta ve bunlara mutlaka katılmanız gerekmekte.

Cambly gibi konuşma uygulamalırını kullanabilirsiniz ancak biraz tuzludur. Veya yabancı bir arkadaş bulup onunla sohbet edebilirsiniz.

Bu şekilde gelişebilir ingilizceniz ancak. Konuşamadıktan sonra bir anlamı kalmıyor.

Üniversite'de erasmus programına katılabilirsiniz bu size büyük fayda sağlar konuşmada gelişmeniz açısından.

Şu an boş olmaması lazım, bu kurs sıfırdan en temelden öğretiyor zaten, her gün oturup ders çalışır gibi 5-8 saatini vereceksin, bu kursu hakkıyla bitirdikten sonra okuduğun makaleleri, dizi ve filmleri rahat anlıyorsan zaten olmuşsundur, geriye kalan tek şey konuşma ve dinlemeyi geliştirmek, onun için de Cambly satın alıp oradaki eğitmenler ile ingilizce konuşacaksın ve bol bol ingilizce müzikler falan dinleyeceksin. Eğer kurs boşsa Haluk Tatar İngilizce diye yazın bir playlist çıkacak. Gideceğin diğer kurslar da sana buradan farklı bir şey anlatmıyor, kursa gittiğin zaman da ağlayacaksın o zaman, disiplinli bir şekilde her gün çalışacaksın ve uzun saatlerini vereceksin, günde 2-3 saat çalışma ile öğrenilmez İngilizce.

Şu an boş olmaması lazım, bu kurs sıfırdan en temelden öğretiyor zaten, her gün oturup ders çalışır gibi 5-8 saatini vereceksin, bu kursu hakkıyla bitirdikten sonra okuduğun makaleleri, dizi ve filmleri rahat anlıyorsan zaten olmuşsundur, geriye kalan tek şey konuşma ve dinlemeyi geliştirmek, onun için de Cambly satın alıp oradaki eğitmenler ile İngilizce konuşacaksın ve bol bol İngilizce müzikler falan dinleyeceksin. Eğer kurs boşsa Haluk Tatar İngilizce diye yazın bir playlist çıkacak.

Çok güzel tavsiyeler veriyorsunuz çok teşekkür ederim.
Yalnız bir problem var. Boş olsam her gün 5-8 saatimi veririm o kadar istiyorum ama her gün bir saatten fazlasını vermem çok zor. Veteriner Fakültesi öğrencisiyim ve derslerim inanılmaz ağır. Başımı kaşıyamıyorum.
O halde İngilizce işi yattı herhalde. Zaten öğrenmem imkansıza yakındı, vaktim de yok.
Çok teşekkür ederim size tavsiyeleriniz için. Çok değerli ve güzel tavsiyelerde bulundunuz.

Günde bir saatini verebilirsin, sadece yavaş öğrenirsin hem de çok yavaş, bu playlistten her gün bir konu bitirmen yeterli, İngilizce ciddi manada çok basit, matematik çözüp veterinerlik kazanan birisi İngilizce'yi parçalar :).

Günde bir saatini verebilirsin, sadece yavaş öğrenirsin hem de çok yavaş, bu playlistten her gün bir konu bitirmen yeterli, İngilizce ciddi manada çok basit, matematik çözüp veterinerlik kazanan birisi İngilizce'yi parçalar :).
Matematik, fizik, kimya, biyoloji,
Ve şimdi okulda aldığım Fizyoloji, Patoloji, Anatomi, İmmunoloji gibi bir sürü zor dersi çok yüksek notlarla veriyorum.
Ama İngilizce öğrenmek benim için aşırı zor. İmkansıza yakın. Hatta imkansız bile diyebilirim.
Bu arada verdiğiniz linkte hiçbir şey yok.

Vallahi kopyalıyorum linki ama çıkmıyor, YouTube'a "Haluk Tatar İngilizce kursu" diye yazarsan 300 küsür videoluk bir playlist çıkması gerekiyor, ona bir bak kesinlikle öğrenebileceğini anlarsın çünkü alfabeden başlıyor. Hocam matematik, fizik ve dediğiniz diğer dersleri yapabilen biri için İngilizce çok basit, benim annem 50 yaşında ve ilkokul mezunu, kendisi oturdu bir sene gibi bir sürede sıfırdan İngilizce öğrendi, şu an C2 seviyesinde hatta, konuşma pratiği yapıyoruz ben müsait oldukça, ayrıca bu sene de sıfırdan matematik öğrenmek istiyor kendisi, antrenmanla matematik kitabı falan almış, yani İngilizce gözünde büyüttüğün gibi zor değil, Türkçe çok çok daha zor bir dil, korkma o yüzden cesaret edip başla.

Geri
Yukarı