Hiç Kredi Notuna Sahip Olmayan Biri Nasıl Kredi Alabilir?

Değildir. Belli bir gelirinizin olması kafidir. Limit konusunda da vadeli hesabınızın, gayrimenkul veya menkul kıymetinizin olup olmaması gibi çeşitli etmenler var.

Kredi kartı çıkartıcaksın. Sonra o kartla harcama yapıp, borçlarını düzenli ödediğinde kredi notu başlangıcın puan anlamında orta-yüksek seviyede olur. Ne kadar harcama ve düzenli ödeme o kadar çok kredi notu puanı.

Diğer bir yöntem ise, maaş müşterisi olduğun bankadan düzenli ödeme aldığında banka yüzde 90 sana kredi verir ama ne kadar verir orası onlara kalmış.

Arkadaşlar konuyu bir arkadaşımın kredi kartı çıkartabilmesi için açtım geliri olmasına rağmen örn. Enpara anında reddi veriyor online üzerinden.
Kredi kartı çıkartıcaksın. Sonra o kartla harcama yapıp, borçlarını düzenli ödediğinde kredi notu başlangıcın puan anlamında orta-yüksek seviyede olur. Ne kadar harcama ve düzenli ödeme o kadar çok kredi notu puanı.

Diğer bir yöntem ise, maaş müşterisi olduğun bankadan düzenli ödeme aldığında banka yüzde 90 sana kredi verir ama ne kadar verir orası onlara kalmış.
Örn. Enpara'dan veya Garanti'den kredi kartı çıkartmak için ne yapmak lazım?

Arkadaşlar konuyu bir arkadaşım için açtım geliri olmasına rağmen örneğin. Enpara anında reddi veriyor Online üzerinden.

Örneğin. Enpara'dan veya Garanti'den kredi kartı çıkartmak için ne yapmak lazım?

Geliri değil resmi geliri olması lazım.
Yani belgelenebilir gelir.
Ya da kendisi kara listede olabilir.

Bu sizin dedikleriniz olsa kredi notu olurdu.
Benim x lira gelirim var ama bankada maaş olarak gözükmüyor. Hesaba giriş yapan meblağ aynı bankada da değil. Daha önce hiç bankaya başvuruda da bulunmamışım. Benim nasıl findeks raporum olacak da kredi notum oluşacak? Zaten kredi kartı verilmesi için belli bir kredi notu da gerekmiyor. 5464 veya ilgili yönetmelikte limit için geçerli şartlar altında olan bir olgu. Mesela hiç geliriniz (otonom harcamalarınıza dayanarak ve tabi banka tüzüğüne göre) yoksa dahi kredi kartı alabilirsiniz fakat 200 lira gibi sembolik bir limiti olur.

Arkadaşlar konuyu bir arkadaşımın kredi kartı çıkartabilmesi için açtım geliri olmasına rağmen örn. Enpara anında reddi veriyor online üzerinden.

Örn. Enpara'dan veya Garanti'den kredi kartı çıkartmak için ne yapmak lazım?
Online app veya müşteri temsilcileriyle görüşerek. Ben şahsen ilk kredi kartımı Garanti Flexi (Aidatsız ve temazsızlık yok) olarak aldım ve bunuda müşteri temsilcisiyle hallettim.

Geliri değil resmi geliri olması lazım.
Yani belgelenebilir gelir.
Ya da kendisi kara listede olabilir.
Resmi gelir: düzenli maaş, burs vb
Resmi olmayan gelir: kayıt dışı ödemeler, ticaret, kripto para vb.

Geri
Yukarı