Hiç Kredi Notuna Sahip Olmayan Biri Nasıl Kredi Alabilir?

Arkadaşlar konuyu bir arkadaşımın kredi kartı çıkartabilmesi için açtım geliri olmasına rağmen örn. Enpara anında reddi veriyor online üzerinden.

Örn. Enpara'dan veya Garanti'den kredi kartı çıkartmak için ne yapmak lazım?
Ön başvuru yapması lazım. Online yaparsa daha kati sonuç elde eder. Şubeden yaparsa rast geleceği çalışana göre kolaylık sağlayabilir ve/veya işlemi hızlandırabilir.
Not: Vadeli hesabı (vadesizde de bilgi kolaylığı sağlar ama mesnet olmaz) varsa o bankadan alması daha kolay olur ama borcun günü geçmesi durumunda bakiyenize banka tarafından müdahale olma riskini göz önünde bulundurmak lazım.

Arkadaşlar daha fazla cevap gelmeyecekse şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler. Tamda aradığım cevaplar olduğunu düşünüyorum bir sorum olursa yine danışırım.

Kredi kartı çıkartmanın en kolay olduğu Akbank diye düşünüyorum. Üniversite öğrencisiyim etrafımda başvurup da kart alamayan arkadaşım olmadı. Zamanında bende Akbank'tan banka kartı çıkartırken kendileri kredi kartı verdiler direk, talebim olmamasına rağmen. Biraz da denk geldiğiniz çalışana bağlı. Limit olarak da 8k-12k arası limit verdiler.

Kredi kartı çıkartmanın en kolay olduğu Akbank diye düşünüyorum. Üniversite öğrencisiyim etrafımda başvurup da kart alamayan arkadaşım olmadı. Zamanında bende Akbank'tan banka kartı çıkartırken kendileri kredi kartı verdiler direk, talebim olmamasına rağmen. Biraz da denk geldiğiniz çalışana bağlı. Limit olarak da 8k-12k arası limit verdiler.
Geliriniz ne kadar peki?

Geliri değil resmi geliri olması lazım.
Yani belgelenebilir gelir.
Ya da kendisi kara listede olabilir.
Yanlış bilgilendirme yapılmış burada. Resmi geliri olması şartı aranmıyor, resmi gelir olmadan da bir geliri varsa kredi de çekebilir, kredi kartı limitini de artırabilir.

Enpara üzerinden resmi gelirim bulunmamasına rağmen daha yeni 100 bin TL kredi çektim. Önemli olan kredi çekilecek hesabın aktif olarak kullanılması ve hesaba düzenli para giriş ve çıkışının bulunması. Enpara bana kendisi kredi teklif ediyor hala. Kısacası sigortalı olması vs. gerekmiyor.

Kredi çekme ve kredi kartı limiti artırma yollarından birisi ise Enpara'yı şikayetvar üzerinden şikayet etmek. Limit artırım talebimi otomatik reddettikleri zaman 2 kere uyguladım ve ikisinde de işe yaradı.

Geliriniz ne kadar peki?
4 farklı kredi kartım var toplam limitler 33 bin civarıdır hiçbirinde resmi bir gelir beyanı yapmadım. İlk kredi kartımı ziraat bankasından öğrenim kredisi alırken direkt verilen kredi kartıydı. 500TL limitle açılmıştı şuan 5bin TL. Diğer kartlarımda 5-10bin arası limitle başlayıp sonradan limitleri arttı. Bütün kartlarımı düzenli olarak kullanıp borçlarını günü gününe ödüyorum.
4 farklı kredi kartım var toplam limitler 33 bin civarıdır hiçbirinde resmi bir gelir beyanı yapmadım. İlk kredi kartımı ziraat bankasından öğrenim kredisi alırken direkt verilen kredi kartıydı. 500TL limitle açılmıştı şuan 5bin TL. Diğer kartlarımda 5-10bin arası limitle başlayıp sonradan limitleri arttı. Bütün kartlarımı düzenli olarak kullanıp borçlarını günü gününe ödüyorum.
Ekleme yapayım bir de Akbank'ta yeni hesap açacak birine referans olarak 250TL + 250TL her iki kişi de puan kazanabilir. Kampanya geçerlilik tarihini kontrol ediniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı