Hiç parasızlık çektiğiniz dönemler oldu mu?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Selamıaleyküm sevgili hocalarım, hiç parasızlık çektiğiniz dönemler oldu mu? Eğer olduysa nasıl başa çıkıp durumu düzelttiniz?

Scorpionnn 61

Centipat
Türkiye'de yaşayan neredeyse herkes az çok yaşamıştır bunları diye düşünüyorum ben bir öğrenci olarak özellikle harçlığımdan biriktirip almak istediğim bir şey olduğunda çok zorlanıyorum. Malum harçlığım okul kantininden tostun yanına içecek almaya bile yetmiyor.

Ecmel

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Parasızlık değil de bir şey almaya çalışırken o ürünün sizden her gün uzaklaşmasını yaşıyorum. 1 ay önce almayı planladığım Macbook şu anda 4000TL zamlandı. Artık alsam mı almasam mı diye düşünüp parayı ona göre ayarlamaya çalışıyorum.

Bu ülkede yaşadığım süre zarfınca da bu sorunu yaşayacakmışım gibi duruyor. O yüzden kariyerimde farklı planlarım var.

Uchiha Shisui

Kilopat
Makaleler
6
Aslında çok olmadı. Bunun temelinde de tutumlu bir aile ortamında yetişmiş olmam kaynaklı. Param olduğunda bile ilerisini düşünerek yaşamaya özen gösterdim. Değişen durumlara karşı adapte olabilmek için kendimi her ihtimale karşı açık tuttum. Otokontrolümü kaybetmeden yaşamaya özen gösteriyorum.

Makaleler
10
Yer
Kenya
Aslında çok olmadı. Bunun temelinde de tutumlu bir aile ortamında yetişmiş olmam kaynaklı. Param olduğunda bile ilerisini düşünerek yaşamaya özen gösterdim. Değişen durumlara karşı adapte olabilmek için kendimi her ihtimale karşı açık tuttum. Otokontrolümü kaybetmeden yaşamaya özen gösteriyorum.
700 TL'ye ayakkabı alıp 1 ay makarna yemek.❌

Gelecek ayı düşünüp ayakkabı yerine o paranın yarısı kadar parayı kenara koymak.✅

Benziyor olabiliriz.

Yukarı