Hiç unutamamaktan korkmak

Adamın anlattığı kız için değer mi? Bir şey yapmamasına rağmen soğuk davranıyormuş. Anlayacağın dilden söyleyeyim, kızın hoşlandığı biri veya çıktığı var. Ailen gibi değer verdiğin birisi sana böyle yapıyorsa uzatmaya gerek yok.
Böyle durumlarda sileceksin elbette.

Üzerinden 10 gün falan geçti konuyu açtığımdan beri, yakın bir arkadaşım dedi ki ara ve konuş sadece neden böyle davrandığını anla dedi hiçbir şey kaybetmezsin dedi. Bana da mantıklı geldi kaldırdım engelini WhatsApp'tan dedim arar mısın müsait olunca falan. Aradı işte WhatsApp'taki gibi soğuk değildi konuştuk. Ben de bilmiyorum değiştim biraz bu sınav stresi falan dedi. Ben de bilmiyorsan biraz düşün aramızın bu kadar kötü olmasını ikimiz de hak etmedik falan dedim. Tamam düşüneceğim dedi. 3 gün oldu hala ses seda yok. Bir haber vereyim dedim sizlere de.

Üzerinden 10 gün falan geçti konuyu açtığımdan beri, yakın bir arkadaşım dedi ki ara ve konuş sadece neden böyle davrandığını anla dedi hiçbir şey kaybetmezsin dedi. Bana da mantıklı geldi kaldırdım engelini WhatsApp'tan dedim arar mısın müsait olunca falan. Aradı işte WhatsApp'taki gibi soğuk değildi konuştuk. Ben de bilmiyorum değiştim biraz bu sınav stresi falan dedi. Ben de bilmiyorsan biraz düşün aramızın bu kadar kötü olmasını ikimiz de hak etmedik falan dedim. Tamam düşüneceğim dedi. 3 gün oldu hala ses seda yok. Bir haber vereyim dedim sizlere de.
Dostum bunlar düşünülecek şeyler değil. 20 yaşında bir kardeşinim ben de aramızda taş çatlasın 3 yaş var. İnsan çıkıp da düşünmez "Aaaa, acaba bunla geri olsak mı?", veya "Ya düşünüp karar vereyim bi şansımı göreyim, beğenmezsem çevremdekileri eskiye geri dönerim" gibi bir düşünce yok. Çıkıp da sen bunları diyemiyorsan o da dememeli. 30 yaşında değilsin mantık evliliği yapmıyorsun. Hoşlandığın/sevdiğinle beraber olacaksın alt tarafı. Güzel yaşlarda güzel anılar biriktireceksiniz. Bu kadar kasmasına, düşünmesine gerek yok. Düşünüyorsa zaten bu kadar sen bırak peşini. Kız milleti elinde tutmayı ama sevgili olmamayı sever. Yani göster ama... mantığı işte. Sana tavsiyem bu yaşlardaki kızlara güvenme pek. Dediğimi liseyi bitirip üniversitenin sonlarına geldiğinde anlayacaksın.

Kardeşim büyük hatalar yapıyorsun, senaryo şu senden daha iyisini bulduğunu zanneder ona yanaşır sonra o bulduğu kişi buna ...'İ çeker geri gelirler. Elbette bu onu kötü birisi yapmaz bu yaşlar hata yapmaya en müsait yaşlar ancak bu ilişkinizin bitmesinde yaptığı davranışları hiçbir şey haklı kılamaz. O yüzden hiç takılma sanki başka kız yok etrafta. Bundan sonra hızlı geçersin kafan rahat olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı