“Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı." hatası

Herkese merhaba dün gece yatmadan önce bilgisayarımda bir şey yoktu. Kapattım ve yattım. Sabah kalktım ve bilgisayarı açtığımda beni başlangıç onarmaya attı otomatik olarak fakat başlangıç onarma başarılı olamıyordu ama çıkamıyordum da oradan her reset attığımda başlangıç onarmaya geliyordum. Ben de bu bilgisayara geçen ay format attığım CD'yi taktım format atmaya çalıştım fakat şu an “Windows’u nereye yüklemek istiyorsunuz?“ sekmesinde hiç bir disk görülmüyor ve alt tarafta “hiç bir sürücü bulunamadı. Yüklenecek bir yığın depolama sürücüsü sağlamak için sürücü yükle’yi tıklatın” yazıyor tıkladığımda ise “sabit diskinize erişmek üzere gereken aygıt sürücüsünü yüklemek için, sürücü dosyalarını içeren yükleme medyasını yerleştirin ve Tamam’ı tıklatın."
Not: yükleme medyası bir disket, CD, DVD veya USB flash sürücüsü olabilir.” Diyor CD zaten takılı ve tamama tıkladığımda altta yeşil bir bar doluyor ve “hiç bir aygıt sürücüsü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam’ı tıklatın.” diyor tamam dedikçe aynı hatayı alıyorum. Yalvarırım yardım edin 8 saattir uğraşıyorum patlayacağım artık:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam BIOS'tan harddisk modları değişmiş olabilir mi? Yani AHCI modu değil de IDE modu olmuş olabilir. O zaman harddiski görmez diye biliyorum. Tabi siz daha iyi bilirsiniz.

SATA modunun IDE veya AHCI olması modern sistemlerde Windows kurulum ekranında diskin gözükmesini engellemez. XP kuruyor olsaydı AHCI sürücüsü kurmak zorunda idi. Zaten modern sistemlerde artık IDE seçemezsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı