Hiçbir dersi sevmeyen biri hangi mesleği edinebilir?

Fen lisesindeyim. Gördüğüm dersler, beden eğitimi; bilgisayar bilimi; din kültürü ve ahlak bilgisi; biyoloji; fizi; kimya; matematik; İngilizce; müzik; Almanca; görsel sanatlar; tarih, edebiyat. 9. sınıf öğrencisiyim ve sanata yeteneğim yok. Tarih, edebiyat, Almanca; din kültürüne hiç ilgim yok. Matematiğim orta düzey, fiziğim de orta düzey ama hiç sevmiyorum. Kimya ve biyoloji ise hep ezber ve ezberlemek ile hiç aram yok. İngilizce ve bilgisayar bilimini severim. Sevdiğim tek dersler onlardır ama İngilizce ve bilgisayar mühendisliği sadece 2 saat ve çok ilgi görmeyen dersler. Ne yapsam bilmiyorum. Tek eğlencem oyunlar ve futbol. Arkadaşlarım var. İleride ne meslek edinebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sevmesende mezun olana kadar idare et ve sayısal derslerine önem göster. Üniversite sınavında kendine göre bir mesleği her türlü yazarsın. Bilgisayar hoşuna gidiyorsa derslerinden ayrı boş vakitlerinde yazılım öğrenmeye çalışabilirsin. İnternet üzerinde bir sürü eğitim olanağı mevcut. Robotik alanında da kurslara gidebilirsin ilgini çekiyorsa.

Çok geç olmadan bazı müzik aletlerini denemeni öneririm. 8. sınıf yazında gitara başladım pişman değilim. En azından çalabildiğin bir müzik aleti olmasını öneririm.

Dostum sevmesende mezun olana kadar idare et ve sayısal derslerine önem göster. Üniversite sınavında kendine göre bir mesleği her türlü yazarsın. Bilgisayar hoşuna gidiyorsa derslerinden ayrı boş vakitlerinde yazılım öğrenmeye çalışabilirsin. İnternet üzerinde bir sürü eğitim olanağı mevcut. Robotik alanında da kurslara gidebilirsin ilgini çekiyorsa.

Yazılım severim de matematiğim ileri düzey denecek kadar iyi değil.

Farklı hobilerini bulmaya çalış çeşitli spor branşları, yazılım, oyun geliştirme, grafik tasarım vs. vs. Bunlar için ders sevmene gerek yok. Ders sevmeyince aç kalmazsın, kendini geliştirmeyen insan aç kalır.

Geri
Yukarı