Hıçkırık geçirme taktiği

Lee Everett

Hectopat
Arkadaşlar, hıçkırığı geçirmek için 15 saniye nefes alıp vermeden ve hıçkırmadan nefesinizi tutmanız, sonra ardına ardına 3 kere yutkunmanız gerekiyor. Nereden baktığımı hatırlamıyorum ama bu taktiği her hıçkırık olduğunda kullanırım ve her zaman işe yarar. Birden fazla kez yapmanız gerekebilir bazen, bu arada söyleyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
EliLS7aXgAAEiRm.jpg

Nefes tutarak su içmek.
Hiçbir şey yapmadan bekleyin, geçsin.
Neden bu kadar kasıyorsunuz? Sanki hıçkırık hiç geçmeyecek gibi panikliyor insanlar...

Ben hıçkırık tutunca sinirlenen bir insanım. Ne yapayım yani o geçene kadar duvarlara yumruk mu atayım? Her insan sizin gibi değildir. Bunu anlamak zor olmamalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kategoriye açılmış en yararlı konu 😂 diğerlerine bakın anlarsınız bu konunun kıymetini.

Benim taktik ağzı baya su ile doldurun kafayı yukarı kaldırıp sert yutun. Boğaz acır ama hıçkırığı siler.

Unutmaktan başka bir çözüm yok, nefes tutup yukarıya bakma konusu bir nebze işe yarayabilir. Çünkü akciğerlerinizde nefes aldıkça baloncuklar oluşuyor ve o baloncuklar patladıkça siz hıçkırıyorsunuz. Dikkat edin fazla nefes tutmak beyninize zarar verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı