High Performance ve Gaming Mode farkı nedir?

Aly35

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Gaming laptopumda 4 mod var; text, Power Save, Gaming ve high performance diye.

Ben bu high performance ve Gaming mode arasındaki farkı öğrenmek istiyorum. Ben oyun oynarken Gaming kullanıyorum, high performance'a alırsam FPS yükselir mi, oyunlardan daha iyi performans alır mıyım? Büyük ihtimalle ikisinin arasındaki fark Watt kullanım farkıdır ama yine de sormak istedim. Isınmada fark olur mu high performance'a çeksem? Ek olarak soğutucu kullanıyorum bir problem çıkacağını sanmam ısınma olarak ama yine de sormak istedim.

High performance modda işlemci turbosunu tamamen kullanır fakat gaming mode'da sıcaklığı aşırı artırmamak için belirli bir watt üstünde sabitler. Bu yüzden eğer çok ağır oyunlar oynayacaksanız high performance modunu öneririm. Onun dışında gaming mode'u günlük işleriniz dahil tamamen kullanabilirsiniz.

High performance modda işlemci turbosunu tamamen kullanır fakat Gaming Mode'da sıcaklığı aşırı artırmamak için belirli bir Watt üstünde sabitler. Bu yüzden eğer çok ağır oyunlar oynayacaksanız high performance modunu öneririm. Onun dışında Gaming Mode'u günlük işleriniz dahil tamamen kullanabilirsiniz.

Hocam imzanızdaki sistemi hala kullanıyorsanız bende de Excalibur G770 i5 10300H GTX 1650 sistem var. Memnunum şu an gerek oyun olsun gerek başka şeyler olsun. Siz denediniz mi? Herhangi bir sıkıntı oldu mu? Ya da göz alıcı şekilde bir performans farkı var mı?

Son düzenleme:
Yani şöyle söyleyeyim valorant lol gibi şeyleri gamingde, bf1 bf5 türevlerini high performance'da oynuyorum fakat ben genel olarak laptoptan hiç memnun değilim. Belki de 1050 kullanmamın sıkıntısıdır bilemiyorum tabi ama yüksek grafikli oyunlar oynarken defalarca kez ekran kartı sürücüm çöktü. Ankarada yaşıyorum, servise de götürdüm, kendim de rutin temizliklerini vs yapmama iyi macun kullanmama rağmen ısınmanın önüne bir türlü geçemedim. Siz de ısınmadan şikayetçi misiniz bilemem ama benden iyi performans alacağınız kesin 10. nesil ve 1650 ile

Yani şöyle söyleyeyim Valorant LoL gibi şeyleri Gaming'de, BF1 BF5 türevlerini high performance'da oynuyorum fakat ben genel olarak laptoptan hiç memnun değilim. Belki de 1050 kullanmamın sıkıntısıdır bilemiyorum tabii ama yüksek grafikli oyunlar oynarken defalarca kez ekran kartı sürücüm çöktü. Ankara'da yaşıyorum, servise de götürdüm, kendim de rutin temizliklerini vs yapmama iyi macun kullanmama rağmen ısınmanın önüne bir türlü geçemedim. Siz de ısınmadan şikayetçi misiniz bilemem ama benden iyi performans alacağınız kesin 10. nesil ve 1650 ile.

Hocam ısınma çoğu Gaming laptopta maalesef söz konusu bir şey. Ek olarak bunu aldım soğutucu olarak https://www.hepsiburada.com/juo-c1-...MIhOKpz4_08gIV6wyLCh1m1Al9EAAYASAAEgJvQfD_BwE gayet memnunum şu an.
Zaten Excalibur modellerinde ömür boyu garanti var diye biliyorum.

Hocam bende de rampage'in 6 fanlısı var. Zalman macun kullanıyorum. Undervolt yapmayı da denedim fakat çok fazla mavi ekran hatası aldım. GPU 70 dereceyii geçtiği anda çöküyor sistem. Defalarca kez formatladım, DDU ile çok uğraştım yani. Performans olarak memnunum ama beni uğraştırması vs hep sıkıntı

Hocam bende de Rampage'in 6 fanlısı var. Zalman macun kullanıyorum. Undervolt yapmayı da denedim fakat çok fazla mavi ekran hatası aldım. GPU 70 dereceyii geçtiği anda çöküyor sistem. Defalarca kez formatladım, DDU ile çok uğraştım yani. Performans olarak memnunum ama beni uğraştırması vs hep sıkıntı

O zaman bir şey diyemem. Kolay gelsin :D

Geri
Yukarı