High Power güç kaynağına fan bağlayınca çok sesli çalışıyor

Pratzkaa

Hectopat
Daha fazla  
High Power marka güç kaynağı aldım ve neredeyse sesi çıkmıyor. Kasanın yanındaki küçük fanı bağlayıp çalıştırdığımda ise patlayacak gibi sea çıkarıyor. Fanı çıkarıp bir daha denediğimde ise yine ses yoktu. Sorun ne olabilir, fanda mı sorun var acaba? Fanın bağlantı noktası fotoğraftaki gibi. Ayrıca SATA güç kablosunu kullandığım kablonun üzerinden ona da bağladım. (bu cümle fazla anlaşılmaz oldu, şöyle açıklayayım. Kablonun ucunda fotoğraftaki uca geçecek olan çıkıştan var. Ortasında ise 2 tane SATA güç kablosu var. HDD'me bağladığım SATA güç kablosu bu kablodakiydi. Kablonun ucuna da fanı taktım. Bundan bir tane daha var, ona mı takmalıyım?)

20210115_125937.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bence sesi taktığınız fan yapıyor. PSU fanı değil. Direkt Molex beslemeli bir fan. Bunu kontrol edin.

Güç kaynağına doğrudan bağladığınız zaman kontrol edemezsiniz, bu yüzden en yüksek hızda döner.

Hocam, bence sesi taktığınız fan yapıyor. PSU fanı değil. Direkt Molex beslemeli bir fan. Bunu kontrol edin.
Hocalarım eski güç kaynağında böyle bir ses sorunu yoktu. Zaten küçücük bir fan, 5-6 cm falan. Fanı kullanamayacak mıyım artık?

Hocam, çok ses yapıyorsa kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı