Başarılı Kurulum High Sierra 10.13.4 MSI Nightblade MI2-229XTR Gaming PC

Evdeki PC ve 2 adet HP Proobook 450 yi OSX yapınca(hepsi dual boot Windows 10 da var). Sıra geldi işyerindeki PC'ye
MSI NIGHTBLADE MI2-229XTR:
Intel Core i5-6400
8GB DDR4 RAM
1 TB HDD
3GB GTX1060
İşyerinde DELL 27'' S2715H ye bağlı. Öncelikle bu cihaz daha çok laptopa benziyor. Ama kasanın bolca genişleme yuvası var özellikle disk için.
M2 SSD'ye Windows 10 kurmuştum önceden zaten. Normal SATA SSD taktım 2.5'' boş yere macOS'i ona kurdum.
Kasa güzel yapılmış. USB C bile koyulmuş. Wifi ve BT kartı NGFF m2 türünden bu da Airdrop için AE'den gelecek kartlarla sanırım rahatça yaparım ilerde. Şimdilik ethernet kartından geliyor internet.
Nvidia kartla birkaç deneme yaptım kurulumda stop işareti aldım ilerleyemedim. Kartı çıkardım HD530 ile kurulumu bitirdim. Ama 7MB gördü kartı. Uğraşmak istemedim Asus Strix RX 560 OC 4GB sipariş verdim. Kartı takınca klasik black screen olayı ile karşılaştım. Lilu, Whatever Green Kext'i EFI de kext othera koyunca açıldı. Donanım hızlandırma düzgün çalıştı.
Bu arada ekran kartı ayarlarıyla o kadar uğraştığımdan sanırım, boot ederken root device uuid kısmında takılmaya başladı. Ama her seferinde değilde 3 seferden 2 sinde takılıp kalıyordu. Araştırmalarım sonucunda OsxAptioFixDrv-64.efi ile boot edersem( bende bunun sonu 2 ile biteni vardı 3 ile biteni de denedim olmadı) sorun olmayacağını buldum bir forumdan. Denedim oldu.
Şu anda cihazda tek problem yine 5 kapatmanın 2 sinde restart ediyor kapanmak yerine. Ofis 365'i yükledim PST doyasını içeri al diyerek aldım. Kısaca iş yerinde de macOS'e geçtim komple. Yine de ne olur ne olmaz Windows var tabi Clover'dan seçip girebiliyoruz.
  • SMBIOS iMAC 17,1 seçildi
  • ig-platform-id=0x19120000 oldu
  • Ekran kartı için RadeonDeInit işaretlendi config.plist'te
  • Ses kartını VoodooHDA ile hallettim Multibeast'le.
  • EFI+NVRAM seçtim boot için.
  • Realtek kext yine multibeastle yaptım.
  • Ekran Kartı için Lilu ve Whatevergreen kextler black screen önlemek için EFI/Clover/kext/other'a eklendi
  • Yine EFI/Clover daki UefiDrivers64 e OsxAptioFixDrv-64.efi eklendi OsxAptioFixDrv2-64.efi yerine, root device uuid kısmında takılma sounu halletmek için.
  • WebGL Water bu adrestende donanım hızlandırma(ekran kartı için) ya baktım. Sorun yok gayet güzel. Qnap NAS'a bağlandım. HP yazıcıyı ekledim. Kamera programlarını yükledim. Hiç sorun yok gayet güzel.
  • Restart problemi arada bir oluyor onu ve AE'den gelecek Wifi+BT kartı güncellemesini yakında eklerim.
Güncelleme : Forumdaki bu konuyu gördüm NVRAM ile ilgili. Orada ki uninstaller i çalıştırdım. Tüm sorunlar yok oldu, açılışta bazan siyah ekran(10 boot ta 1 kere), kapanışta kapatma yerine restart(5 bootta 2 kere). Tavsiye ederim.
Tonymacx86 Clover Boot Loader Yükleyici
Konu bu. Burdaki uninstalleri çalıştırıp. OsxAptioFix3Drv-64.efi ı EFI/CLOVER/uefidrivers64 e yükleyin.
Bu arada Chamelia diye bir clover teması var tavsiye ederim herkese.
MSI.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı