Çözüldü High Sierra 10.13.6 OpenCore sürümü yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jotariel

Kilopat
Makaleler
1
İyi günler, KealOS High Sierra 10.13.6 ile OpenCore 0.5.6 EFI'sini kullanmaktayım ancak bootloader tema değişikliğine gitmek için bildiğiniz gibi daha güncel bir OpenCore sürümü gerekiyor. Birkaç temel hata ve saçma kext kurulumlarıyla sorunsuz olan sistemi mahvettim, temiz kuruluma gideceğim.

@Yiğit Gençer 'in konusunda bulunan imajını kullanacağım ve güncel olan OpenCore 0.7.5 ile değiştireceğim, tek seferde hatasız kuruluma ulaşmak istiyorum. Bir sorun yaratacak mıdır OpenCore değişimi?

Çözüm
İyi günler, KealOS High Sierra 10.13.6 ile OpenCore 0.5.6 EFI'sini kullanmaktayım ancak bootloader tema değişikliğine gitmek için bildiğiniz gibi daha güncel bir OpenCore sürümü gerekiyor. Birkaç temel hata ve saçma kext kurulumlarıyla sorunsuz olan sistemi mahvettim, temiz kuruluma gideceğim.

@Yiğit Gençer 'in konusunda bulunan imajını kullanacağım ve güncel olan OpenCore 0.7.5 ile değiştireceğim, tek seferde hatasız kuruluma ulaşmak istiyorum. Bir sorun yaratacak mıdır OpenCore değişimi?
Sitemizdeki High Sierra imajını lütfen USB belleğinize yazdırın. Ardından aşağıdaki EFI dosyasını kullanın. Zira o imajdaki Config dosyaları eski config dosyalarıdır.
İyi günler, KealOS High Sierra 10.13.6 ile OpenCore 0.5.6 EFI'sini kullanmaktayım ancak Bootloader tema değişikliğine gitmek için bildiğiniz gibi daha güncel bir OpenCore sürümü gerekiyor. Birkaç temel hata ve saçma kext kurulumlarıyla sorunsuz olan sistemi mahvettim, temiz kuruluma gideceğim.

@Yiğit Gençer'in konusunda bulunan imajını kullanacağım ve güncel olan OpenCore 0.7.5 ile değiştireceğim, tek seferde hatasız kuruluma ulaşmak istiyorum. Bir sorun yaratacak mıdır OpenCore değişi mi?

Sistemine uygun Config dosyası olduğu sürece OpenCore sürüm değişiminde herhangi bir problem olmayacaktır.

Sistemine uygun Config dosyası olduğu sürece OpenCore sürüm değişiminde herhangi bir problem olmayacaktır.
Teşekkürler, dışarıda biraz işlerim vardı biraz önce denedim ancak verbose ekranında "please go to https //panic.apple.com to report this panic" hatasını alıp sıkışıyorum, sanırım unutmuşum biraz bu işleri.
Edit: GitHub - mikigal/ryzen-hackintosh: OpenCore EFI for AMD Ryzen Hackintosh Bu EFI ile değiştirdim "End Randomseed" alıyorum, sırayla deniyorum ihtimalleri.

Son düzenleme:

Sitemizdeki High Sierra imajını lütfen USB belleğinize yazdırın. Ardından aşağıdaki EFI dosyasını kullanın. Zira o imajdaki Config dosyaları eski config dosyalarıdır.

Çözüm
Teşekkürler yardımınız için, 4-5 farklı imaj 10 farklı EFI kullandım ya End RandomSeed yada panic hatası alıyordum paylaştığınız EFI ve Ryzen 4 Core config.plist ile başarılı bir şekilde kurulumu tamamladım. Ayrıca Bootloader içerisine bıraktığınız tema çok hoş bu zahmetden de kurtuldum WI-FI, ses kartımı tanıtıp büyük ihtimalle başarılı kurulum konusu açacağım tekrardan.

Teşekkürler yardımınız için, 4-5 farklı imaj 10 farklı EFI kullandım ya End RandomSeed yada panic hatası alıyordum paylaştığınız EFI ve Ryzen 4 Core config.plist ile başarılı bir şekilde kurulumu tamamladım. Ayrıca Bootloader içerisine bıraktığınız tema çok hoş bu zahmetden de kurtuldum WI-FI, ses kartımı tanıtıp büyük ihtimalle başarılı kurulum konusu açacağım tekrardan.
Wi-Fi kartınızın modeli nedir? Intel ise aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekleme: AMD için yeni yamalar geldi. Yamalar doğru yapılandırılınca tüm sorunlar aşılır 😅
@453482'da temanın güzel olduğunu söyledi 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı