Çözüldü High Sierra kurulum sonrası Boot ekranında takılı kalma ve yasak işareti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ScamEmre

Hectopat
Yer
Muğla / Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Grafik tasarım
-High Sierra kurulumunu yaptım. İlk başta birkaç hata aldım tekrar bot ederek birkaç defa yeniden başlatarak o sorunları aştım.
-Sonra macOS üzerinde ayarlarımı yaptım ekran kartını tanıttım ses driveri vesaire diğer ihtiyacım olan birkaç uygulama kurdum. 4-5 saat içerisinde 8-10 defa yeniden başlatarak MacOS'u kullandım.
Daha sonrasında GPU ve CPU sıcaklıkları için bir uygulama indirdim ve onun için yeniden başlatmam gerekti ve bir daha MacOS'u açamadım.
-Ekteki hataları her restart atışımda her Boot edişimde farklı farklı sırayla veriyor. Bazen bu aşamayı atlayıp sistem başlayacakmış gibi devam ederken PS2 Control trakped gibi bir yazıya gelip yasak işaretinde kalıyor o hatayı tekrar alırsam ekleyeceğim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200921_060142.jpg
    IMG_20200921_060142.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_20200921_060216.jpg
    IMG_20200921_060216.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20200921_060257.jpg
    IMG_20200921_060257.jpg
    100,4 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20200921_060332.jpg
    IMG_20200921_060332.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bu imajdaki EFI, yani sizin imajın orijinal EFI'sindeki DESKTOP_02 yazan Config ile sorunu aştım. Kararlı olmayabiliyor, birkaç kez Boot denedikten sonra çözüldü. Tek seferde değil.
Merhabalar, yasak işaretinin anlamı kullandığınız Mac'in kullanabileceği bir macOS sürümünün olmadığı anlamına gelir. Sistemi macOS kurtarmadan başlatarak, başlangıç diskini onarmayı dene.

Yukarıda dediğim gibi 4.5 saat kullandım sonrasında hata almaya başladım. Yine de denemeli miyim?

IMG_20200921_153724.jpg

Bahsettiğim yasak işareti bu ekrandan sonra geliyor ve kitleniyor.

CPU: 8600K 3.60GHz.
GPU: GTX 1070 8 GB 250Bit MSI.
M. Board: Z370 Krait Gaming 4000+(OC) MHz MSI.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB (2x8) 3600MHz CL 19.
sistemi kurmaya çalıştığım SSD: Corsair 120GB Force LE SATA 3.0.

BIOS güncel ve rehberdeki açıklamalara göre ayarlı. Config ise EFI içerisinde INTEL_DESTKOP_01-02 gibi 3 tane seçenek var hepsinde sonuç aynı. Ama INTEL_DESTKOP_01 ile kurulumu gerçekleştirmiş ve gerekli uygulamalarımı kurmuştum. MacOS'u 4-5 saat kullandım. Dediğim gibi farklı bir uygulama için restart atmam gerektikden sonra bu şekilde oldu.

Rehabman vodoops2Controller indirip kext içine attım bu aşamayı atladım ama bu sefer appleps2 mouse leaving diye bir hata alıyorum.

Onu sabahki arkadaş dediğinde yaptım ama kitlenme devam ediyordu. Şu anda macOS kurulu SSD'yi biçimlendirip birçok farklı forumdan dosyalar indirip EFI değiştirdim drivers değiştirdim birçok adım izledim ve baştan macOS kurdum. Şu an sistem açiliyor fakat kararlı değil. Bazen direkt olarak başlıyor bazen "couldn't allocate runtime area" hatası veriyor, hata kodları her seferinde farklı oluyor.
Tekrar yukarıda bahsettiğim hatayı alıyorum, düzelen bir şey olmamış.
Appleps2mouse: Probe leaving.
Voodoopsmouse'da takilma.
@claus
Forumdaki açılmıs konularda paylasılan Config'ler ve EFI'ler ile sorunu çözmüş bulunmaktayım teşekkürler ilginize.

Bu imajdaki EFI, yani sizin imajın orijinal EFI'sindeki DESKTOP_02 yazan Config ile sorunu aştım. Kararlı olmayabiliyor, birkaç kez Boot denedikten sonra çözüldü. Tek seferde değil.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı