High Sierra kurulumda "Service only ran for 0 seconds" hatası

iboib

Kilopat
Yer
kayseri
Daha fazla  
Merhaba.

Sosyal'deki High Sierra imajını indirip rehberdeki gibi USB'ye yazdım. Bu imaja varsayılan olarak bazı kodlar eklemişler. BOOT ettiğimde bu kodlara hiç dokunmadım ve direkt olarak kuruluma geçtim.

O kodlar da bunlardı.
img_3171-min-jpg.282527

Bir süre devam ettikten sonra aşağıdaki kısımda takıldı.
img_3172-min-jpg.282530

@parrhesia ve @maestra ilgilenirseniz sevinirim.

Sistemim:
Acer Aspire V3-571G
  • İşlemci= Intel Core i5-3230M 2.6GHz
  • NVIDIA GeForce 710M/ Intel HD GRAPHICS 4000 (2GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim konudan görselleri ve mesajımın aynısını kopyala-yapıştır yapmışsınız ama son mesajımı okumamışsınız anlaşılan:LOL:

O konuya dönüp tekrar bakarsanız bu hatayı nasıl geçebileceğinizi anlattım.

Problemin çözümü bu rehberde : Laptop’larda Harici Ekran Kartını Devre Dışı Bırakmak
Ama sistemin için High Sierra kurmanı önermem. Sierra daha mantıklı ve kolay olacaktır. Ve sistemine Sierra kurmak High Sierra kadar uğraştırıp, sorun çıkartmayacaktır.
Teşekkür ederim. Dediklerinizi düşüneceğim.

Benim konudan görselleri ve mesajımın aynısını kopyala-yapıştır yapmışsınız ama son mesajımı okumamışsınız anlaşılan:LOL:

O konuya dönüp tekrar bakarsanız bu hatayı nasıl geçebileceğinizi anlattım.

Aynen konunuzdan kopyala yapıştır yaptım aynı hatayı aldığımız için ama son mesajınızı da okumuştum. Çözümü bende işe yaramamıştı maalesef.

BIOS'tan Intel grafik kartını devre dışı bırakmadan denediğiniz için işe yaramamış.

Çoğu sistemde bu imkan yok. Ve laptop sistemlerde ancak DSDT ve SSDT düzenlemesi ile ekran kartı devre dışı bırakılabilir. Senin sistemin masaüstü olduğu için Nvidia'yı Clover üzerinden devre dışı bırakıp kurulum yapabildin. Ama arkadaşın harici kartı devre dışı bırakması BIOS üzerinden mümkün değil ise DSDT düzenlemesi yapmak zorunda High Sierra kurulumuna geçebilmesi için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı