High Sierra kurulumunda "Computer is missing firmware partition" hatası

Milestone

Kilopat
Merhaba arkadaşlar günlerdir Ryzen 5 ve GTX 1050'li sistemime Hackintosh High Sierra kurmaya calisiyorum bir türlü yapamadim :( Bu hatanin sebebi nedir sizce? Ve ben High Sierra kuracagim diski disardan harici HDD'e kuruyorum o da aparatla USB girisine bagli bir nevi tasinabilir disk diyebiliriz. Ama sanirim OS bunda sıkıntı yaratmiyor yaratsaydi okumazdi diski sizce sebep nedir? 😭

20200813_122306.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk izlencesinden biçimlendirmeyi denedin mi?
Çoook 😐
Yardim edecek biri var mi? Anlamiyorum, başarılı kurulumlarda Ryzen işlemci ve GTX'li sisteme kurabilenler olmuş bende neden sıkıntı yapiyor... Kaç gündür uğrasiyorum yoruldum ya. Bilen yok mu? Benim sisteme benzeyip basaranlar özelden yazabilir mi? Wp'dan vs. yardim alayim. 🥴

Önce dahili diske kurup oradan hariciye kopyalayarak çözmüşler Apple'ın forumunda. Hackintosh için de aynısını uygulamak mantıklı olabilir, yine de tecrübeli arkadaşların yorumunu bekle sen.

Önce dahili diske kurup oradan hariciye kopyalayarak çözmüşler Apple'ın forumunda. Hackintosh için de aynısını uygulamak mantıklı olabilir, yine de tecrübeli arkadaşların yorumunu bekle sen.

Teşekkür ederim araştırdığın için. Windows'um şu anda M.2 SSD'ye bağlı ve Laptop'da ayriyeten SSD de takılı (içerisinde HDD girişinde SATA mı deniyor artık bilemedim) sizce disk klonlayıp Windows'u SSD'ye atsam ve Hackintosh'u M.2'ye kursam çözebilir miyim? Sonuçta disk izlencesinde M.2 SSD internal olarak geçiyor.

Yerel disk C olan M.2 SSD, SSD D ise kendim satın alıp taktığım SSD. SATA SSD dediğiniz bu durumda D sürücüsü oluyor. Ben de disk klonlama ile C'dekileri D'ye klonlayayım dedim. Siz de bunu kastettiniz sanırım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    40,6 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı