Çözüldü High Sierra "Please GO to panic.apple.com" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
8
Sistemim:

Ryzen 3 1200 AF
GTX 1050 Ti
8 GB 3200MHz RAM
B450M S2H
250 GB HP EX900

Kurmayı denediğim sürüm: High Sierra

20211127_182529.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:

Ryzen 3 1200 AF
GTX 1050 Ti
8 GB 3200MHz RAM
B450M S2H
250 GB HP EX900

Kurmayı denediğim sürüm: High Sierra

Eki Görüntüle 1227112
Technopat'daki High Sierra imajını kullanıyorsunuz, değil mi? Eğer öyleyse o imajda olan EFI çok eski. Onun yerine EFI (23-11-2021) buradaki EFI dosyası ile kurulum yapmayı deneyin. Eski EFI dosyasını tamamen silin. İşlemcinizin çekirdeğine uygun olan config dosyasını seçmeyi unutmayın. :) Bu arada aynı hatayı ben de alıyordum GTX 1650 ile (desteklenmediğini biliyorum). Bu EFI ile çözülmüştü.

@453482

(4 cekirdek) yazan ve (4 çekirdek A520 ve B550 için.) yazan config dosyalarını denediğim böyle bir sorunla karşılaştım. Galiba bir şeyi yanlış yaptım. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 20211127_185132.jpg
    20211127_185132.jpg
    319,9 KB · Görüntüleme: 60
@453482

(4 cekirdek) yazan ve (4 çekirdek A520 ve B550 için.) yazan config dosyalarını denediğim böyle bir sorunla karşılaştım. Galiba bir şeyi yanlış yaptım. Yardımcı olur musunuz?
Önceki EFI dosyasını tamamen sildiğinize emin misiniz? Çünkü normalde böyle bir hata olmaması lazım (en azından 4 çekirdekli olan config dosyasında sorun olmaması lazım). OC EFI partisyonunda olan "EFI" adlı klasörü direk silin. Bundan sonra da diğer EFI dosyasını yeniden atmayı deneyin. Onun dışında sisteminiz için sadece "4 çekirdek..." yazan config dosyasını seçin. Diğeri sizin sisteminiz için uyumlu olmayacaktır.

Önceki EFI dosyasını tamamen sildiğinize emin misiniz? Çünkü normalde böyle bir hata olmaması lazım (en azından 4 çekirdekli olan Config dosyasında sorun olmaması lazım). OC EFI partisyonunda olan "EFI" adlı klasörü direk silin. Bundan sonra da diğer EFI dosyasını yeniden atmayı deneyin. Onun dışında sisteminiz için sadece "4 çekirdek..." yazan Config dosyasını seçin. Diğeri sizin sisteminiz için uyumlu olmayacaktır.
Dediklerinizi yaptım, bir kurulum ekranı geldi. İnstall macOS yazan yere bastım ve bu hatayı aldım.
20211127_191953.jpg

Dediklerinizi yaptım, bir kurulum ekranı geldi. İnstall macOS yazan yere bastım ve bu hatayı aldım.Eki Görüntüle 1227167
Biraz daha ilerlemiş gibiyiz. O kurulum ekranı dediğiniz OpenCore menüsü ama oradan bu sefer "Reset NVRAM" diyip yeniden "macOS Installer" kısmına tıklayabilir misiniz (sistemin yeniden başlaması normal)?

Biraz daha ilerlemiş gibiyiz. O kurulum ekranı dediğiniz OpenCore menüsü ama oradan bu sefer "Reset NVRAM" diyip yeniden "macOS Installer" kısmına tıklayabilir misiniz (sistemin yeniden başlaması normal)?
Yaptım. Sonra tekrar Install dedim ama yine hata aldım.
@453482 yardım eder misiniz?

Son düzenleme:
Garip. O zaman en baştan bir EFI oluşturmak en iyisi olacaktır. Eğer bu akşam bitirebilirsem sizin için bir EFI dosyası oluşturacağım ve attıktan sonra bunun ile deneyin. En geç sabaha atarım gibi.
Bu arada yeni EFI dosyasını yapacağım ama ondan önce "Lilu", "VirtualSMC", WhateverGreen ve VoodooPS2 kextleri dışında her şeyi çıkartıp kurulumu yeniden deneyebilir misiniz? Bunu yapmak için de ProperTree kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Garip. O zaman en baştan bir EFI oluşturmak en iyisi olacaktır. Eğer bu akşam bitirebilirsem sizin için bir EFI dosyası oluşturacağım ve attıktan sonra bunun ile deneyin. En geç sabaha atarım gibi.

Bu arada yeni EFI dosyasını yapacağım ama ondan önce "Lilu", "VirtualSMC", WhateverGreen ve VoodooPS2 kextleri dışında her şeyi çıkartıp kurulumu yeniden deneyebilir misiniz? Bunu yapmak için de ProperTree kullanabilirsiniz.
Deneyeceğim. Teşekkürler.

@453482 "şu" konudaki "ProperTree" şeyini indirdim. Dediklerinizi nasıl yapacağım?

Düzenleme: Hallettim hocam ama değişen bir durum yok.

Son düzenleme:

@453482 "şu" konudaki "ProperTree" şeyini indirdim. Dediklerinizi nasıl yapacağım?

Dün akşam cevap yazamadım kusura bakmayın. Eğer bu dahi çalışmadıysa en baştan bir EFI oluşturmak en mantıklısı olur. Saat 12:30 gibi EFI dosyasını muhtemelen göndermiş olurum. Bir de onun ile de deneriz.

Bu arada ethernet kartınızın modeli ne? Çünkü ona göre bir kext dosyası koymam lazım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı