Hikaye oyunlarına nereden başlamalı?

dwialia

Hectopat
Merhabalar!
Her sene bir konuda nereden başlamam gerektiği hakkında bir tavsiye alıyorum neredeyse ama her neyse. Bu aralar artık online oyunlardan sıkılmış olup biraz da hikaye oyunu cahilliğimi kapatmak istiyorum. Hangi oyunları ya da hangi serileri bitirebilirim? Beyond Two Souls ile Detroit Become Human oynadım şu ana kadar. İkisi de benim için çok güzeldi ama ilk oynadıklarım böyle diye devamı da böyle olsun demiyorum, her türlü öneriye açığım.

Kısa oyunlarla başla biraz daha kolay alışırsınız. Birden oturup 50 saat oyuna başlamak sıkabilir. Mafia 1 Definitive edition ve mafia II ile başlanabilir bence. Detroit become human eğer interaktif film tarzı oyunları seviyorsanız tam sizlik olacaktır.

Hocam en güzeli eski oyunlardan başlamak olacaktır ki en güzeli eski oyunlardır zaten. İşte GTA 3, San Andreas, Mafia 1, NFS MW, CoD 2 ve MW gibi.

Heavy rain o tarzda oyundur ve bence kesinlikle oynamanız gereken Mafia 2 TWD serisi ve Life is Strange oyunları.
TWD'yi ben önceden bir yayıncıdan izlemiştim ve çok beğenmiştim. Mafia 2'yi de çok duydum onu da oynamayı düşünüyorum.

İstediğiniz oyunlardan başlayın. Bizim önerdiğimiz oyunu sevmeme ihtimaliniz var.
Tabii ki beğenmeme olasılığım da var ama zaten attıklarınızın konusuna göre başlayıp deneyeceğim.

Kısa oyunlarla başla biraz daha kolay alışırsınız. Birden oturup 50 saat oyuna başlamak sıkabilir. Mafia 1 Definitive edition ve mafia II ile başlanabilir bence. Detroit become human eğer interaktif film tarzı oyunları seviyorsanız tam sizlik olacaktır.
Çok haklısınız, ben bunu hiç düşünmemiştim ve her ne kadar çok sevsem de Beyond Two Souls sıkmıştı biraz. Bazı kısımları çok gereksiz ve uzun gelmişti.

Hocam en güzeli eski oyunlardan başlamak olacaktır ki en güzeli eski oyunlardır zaten. İşte GTA 3, San Andreas, Mafia 1, NFS MW, CoD 2 ve MW gibi.
Çoğu kişinin bunları önerdiğini gördüm, ama örneğin NFS gibi oyunlar pek benlik değildir açıkçası.

Geri
Yukarı