Hikayeli oyun tavsiyesi

Aşağıda yazacağım oyunların tarzı ve hikayesi hoşuma giden oyunlar (ve oynadım) ve bu oyunlar gibi önereceğiniz hikayeli oyunlar nelerdir?

Çok araştırma yapıyorum, güzel ama gözümden kaçmış hikayeli oyunlar önerirseniz sevinirim.

(Özellikle zombili, nükleer senaryolu, bilim kurgu içerikli, kıyamet senaryolu veya Dishonored tarzı)
(Assassin's Creed serisi hariç)
(Dying Light 2 hariç)

• Dying Light.
  • CoD Black Ops.
  • CoD ww2.
  • CoD MW2.
  • CoD MW3.
  • Dishonored - Dishonored 2
  • Far Cry 4-5
  • GTA 3-4-5/Vice City/San andreas.
  • Metro serisi.
  • Prey.
  • Stalker.
  • Fallout serisi.
  • Crysis serisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Max Payne serisi.

Mafia serisi (Mafia 3 hariç)

Efsane serilerdir, türünü seven her oyuncunun kesinlikle oynaması gerektiğini düşünüyorum.

Bilim kurgu, nükleer temalı oyun olarak Half-Life'ı öneririm. Grafikler çok eski derseniz oyunun remake'i olan Black Mesa'yı oynayabilirsiniz.
Dishonored tarzı oyun da sanırım gizlilik temalı oyun arıyorsunuz. Hitman serisini önerebilirim. Hikayesi olsun diyorsanız Hitman Absolution olabilir.

Aşağıda yazacağım oyunların tarzı ve hikayesi hoşuma giden oyunlar (ve oynadım) ve bu oyunlar gibi önereceğiniz hikayeli oyunlar nelerdir?

Çok araştırma yapıyorum, güzel ama gözümden kaçmış hikayeli oyunlar önerirseniz sevinirim.

(Özellikle zombili, nükleer senaryolu, bilim kurgu içerikli, kıyamet senaryolu veya Dishonored tarzı)
(Assassin's Creed serisi hariç)
(Dying Light 2 hariç)

• Dying Light.
  • CoD Black Ops.
  • CoD ww2.
  • CoD MW2.
  • CoD MW3.
  • Dishonored - Dishonored 2
  • Far Cry 4-5
  • GTA 3-4-5/Vice City/San andreas.
  • Metro serisi.
  • Prey.
  • Stalker.
  • Fallout serisi.
  • Crysis serisi.

Wolfenstein serisi.

Bilim kurgu, nükleer temalı oyun olarak Half-Life'ı öneririm. Grafikler çok eski derseniz oyunun remake'i olan Black Mesa'yı oynayabilirsiniz.
Dishonored tarzı oyun da sanırım gizlilik temalı oyun arıyorsunuz. Hitman serisini önerebilirim. Hikayesi olsun diyorsanız Hitman Absolution olabilir.
Yazmayı unutmuşum.

Half Life candır. Çocukluğumda ve 2 sene önce bitirdim.

Önerdiğiniz Hitman oyunu hikayeli ise inceleyeceğim, teşekkürler.

Max Payne serisi.

Mafia serisi (Mafia 3 hariç)

Efsane serilerdir, türünü seven her oyuncunun kesinlikle oynaması gerektiğini düşünüyorum.
Sanırım zaten geriye bir bu oyunlar kaldı.
Teşekkür ederim.

Mad Max öneriyorum. Fiyatı 15 TL civarında. Metro serisi gibi bu oyun da kıyamet sonrası temasını işliyor. Hikaye bakımından fena olmasa da oyunun ana dinamikleri kurtarıyor bence. İncelemenizi tavsiye ederim.

Mad Max öneriyorum. Fiyatı 15 TL civarında. Metro serisi gibi bu oyun da kıyamet sonrası temasını işliyor. Hikaye bakımından fena olmasa da oyunun ana dinamikleri kurtarıyor bence. İncelemenizi tavsiye ederim.
Konusu güzelmiş de böyle bir senaryo olduğu zaman birinci şahıs bakış açısı olmasını bekliyorum.

Böyle oyunlarda GTA tarzı kamera açısı beni hikayeye sürüklemiyor. Oyun kıyamet senaryolu olduğu için bir insanın gözünden oynamak atmosferi daha iyi hissettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı