Hikayeli oyunlar için 120 Hz veya üzeri monitör gerekli midir?

569792

Centipat
Eğer yanlış bilgi değil ise örneğin 165 Hz monitör ile oyunda 60 FPS alınca 60 Hz monitördeki 20 25 FPS gibi geliyormuş eğer bu bilgi doğru ise orta seviye PC'de hikayeli oyun oynayanların 120 Hz üzeri monitör almasının veya önerilmesinin sebebi nedir?

Hocam hikayeli oyunu geçtim uluslar arası şampiyonada değilseniz 60 FPS çoğu oyuncu için yeter. Ha keyif ve zevk açısından isteyen kullanabilir ama hikayeli oyunu sabit 25FPS oynasanız üzülmezsiniz.

Eğer yanlış bilgi değil ise örneğin 165 Hz monitör ile oyunda 60 FPS alınca 60 Hz monitördeki 20 25 FPS gibi geliyormuş eğer bu bilgi doğru ise orta seviye PC'de hikayeli oyun oynayanların 120 Hz üzeri monitör almasının veya önerilmesinin sebebi nedir?
Bence yeterli hocam hangi çözünürlükte oynayacağınıza da bağlı.

Şöyle düşünün, diyelim ki elinizde 60hz monitör var. Sisteminizde orta seviye bir kart var. Hikayeli oyunlarda 165 fps alamıyorsunuz ama 100 fps alıyorsunuz. Monitörünüz 60hz olduğu için 60 FPS sabitleyecek. Ama 165 hz bir monitörde akıcılık daha fazla olacak. Önerilmesinin sebebi tam olarak bu. Sene 2023 olmuş 60 veya 75 hz bir monitör alınmaz. Hiç bir mantığı ve geleceğe yatırımı yok.

Hocam hikayeli oyunu geçtim uluslar arası şampiyona da değilseniz 60 FPS çoğu oyuncu için yeter. Ha keyif ve zevk açısından isteyen kullanabilir ama hikayeli oyunu sabit 25FPS oynasanız üzülmezsiniz.

Çok olmasa da gerekli bence. 25 FPS de oyun falan oynanmaz.

Sanırım yanlış anlamışsınız 120 Hz üzerinde bir monitörde oyunda 60 FPS alırsanız öyle hissetirdiği söyleniyor demek istemiştim yani 60 Hz ekranda 20 25 FPS almak gibi yani 120 Hz üzerinde 60 FPS almak 60 Hz de 60 FPS almak kadar rahat değilmiş. Yani öyle olduğu söyleniyor yanlış bilgi değil ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı