Hikayeli oyunlarda 144 FPS önemli midir?

60 fps benim için yeterli değil o yüzden en azından 1080p ultra 80 100 fps tercihimdir. 60 ile 75 arasında baya fark oluyor. Biraz ayar kısıp en az 75 e çıkartmaya çalışırım o yüzden.

Merhaba. CS:GO tarzı oyunlarda FPS'in yüksek olması önemli fakat örneğin sizce Red Dead Redemption 2'yi Ultra ayarlarda 4K 60-70 FPS oynamakmı daha keyifli olur? Yoksa her ayarı düşürüp 144 Hz şeklinde oynamakmı daha keyifli olur?

Merhaba hocam ben RDR2 oynuyorum gayet de iyi bir sistemim var bundan önceki sistemimle kıyasa girdiğim zaman hikayeli oyunlarda 60 FPS 70 FPS civarından sonrasi bir şey olmuyor fark edilmiyor alsanda sonrası hava cıva. Çünkü bir FPS oyunu değil.

Nasıl ki 60 fps'den 30 fps'e düşünce göz takılmaları seçebiliyor aynı şekilde 120 fps'den 60 fps'ye inince de aynı şekilde akıcılık azalmış oluyor.

Ben ekranımı değiştirdiğimden beri 4K çözünürlükte 120fps ve üzerinde oynamaya başladım. Hikayeli oyunlarda gerçekten keyifli oluyor. Artık gözüm 60 fps görmek istemiyor açıkçası. Bu sebeple hem yüksek grafik ayarları hem de yüksek fps tercihim.
Ekran kartın nedir?

Hikayeli oyunlarda görsellik çok önemli benim için. Nede olsa o oyuna 9-10 saatimi belki de daha fazlasını harcayacağım. O yüzden 35-40 FPS'de alsam her zaman yüksek -Ultra ayarlarda oynarım. Ama söz konusu Online oyunlar ise Valorant mesela, en düşük ayarlarda 4:3 ekran boyutunda oynarım.
4K 60 FPS daha iyi olur.

Nasıl ki 60 FPS'den 30 FPS'e düşünce göz takılmaları seçebiliyor aynı şekilde 120 FPS'den 60 FPS'ye inince de aynı şekilde akıcılık azalmış oluyor.

Ben ekranımı değiştirdiğimden beri 4K çözünürlükte 120FPS ve üzerinde oynamaya başladım. Hikayeli oyunlarda gerçekten keyifli oluyor. Artık gözüm 60 FPS görmek istemiyor açıkçası. Bu sebeple hem yüksek grafik ayarları hem de yüksek FPS tercihim.

Hem yüksek grafik hem yüksek FPS herkese nasip olmuyor hocam.

Ekran kartın nedir?

Öncelikle oynadığın oyun nedir? Ve ekran kartım fazladan var rx 6600 asusun , rtx3060 ve 4090ti hepsini farklı alanda kullanıyorum rdr2 2 de ortalama rx6600 de 138.2 FPS alıyorum fakat bazen 60 FPS e geçebiliyorum benim orada demek istedigim (arkadaşın ekran kartını bilmediğim için) tabi bu konular ekran kartına bağlı ve oynadığı oyuna göre verdiği fps değişiyor ben rdr2 üzerinden örnek vermek istedim.. ki tekrardan dediğim gibi hikayeli oyunlar bir FPS oyunu değildir 60 FPS üstü ve civarı alabiliyorsun gerisi cidden önemli olmuyor...

Öncelikle oynadığın oyun nedir? Ve ekran kartım fazladan var rx 6600 asusun , rtx3060 ve 4090ti hepsini farklı alanda kullanıyorum rdr2 2 de ortalama rx6600 de 138.2 FPS alıyorum fakat bazen 60 FPS e geçebiliyorum benim orada demek istedigim (arkadaşın ekran kartını bilmediğim için) tabi bu konular ekran kartına bağlı ve oynadığı oyuna göre verdiği fpsi değişiyor ben rdr2 üzerinden örnek vermek istedim.. ki tekrardan dediğim gibi hikayeli oyunlar bir FPS oyunu değildir 60 FPS üstü ve civarı alabiliyorsun gerisi cidden önemli olmuyor... Ve arkadaşın sistemi düşük verdiği cevaptan anlayabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı