Hikayeli oyunlarda 60 FPS akıcı değil

Fatih 2454

Zeptopat
Daha fazla  
Ben genellikle hikayeli oyunlar oynuyorum ve hikayeli oyunlarda 60 FPS akıcı olması gerekiyor. Hikayeli oyunlarda 60 FPS FPS'nin akıcı ve ideal olduğunu duydum. Ama 60 FPS'de olmasına rağmen oyun 20 FPS gibi. Akıcılık sıfır yani. Bunun nedeni ne? Hikayeli oyunlarda 60 FPS'nin akıcı olması gerekiyor ama oynanmayacak derecede. Bu arada monitörüm Rampage 240Hz monitör. Hz`i 60 falan çekmeyi denedim olmadı. FPS'yi 60'a sabitledim yine düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben genellikle hikayeli oyunlar oynuyorum ve hikayeli oyunlarda 60 FPS akıcı olması gerekiyor. Hikayeli oyunlarda 60 FPS FPS'nin akıcı ve ideal olduğunu duydum. Ama 60 FPS'de olmasına rağmen oyun 20 FPS gibi. Akıcılık sıfır yani. Bunun nedeni ne? Hikayeli oyunlarda 60 FPS'nin akıcı olması gerekiyor ama oynanmayacak derecede. Bu arada monitörüm Rampage 240Hz monitör. Hz'i 60 falan çekmeyi denedim olmadı. FPS'yi 60'a sabitledim yine düzelmedi.

Aynı şey bende de oldu. Far Cry 5, 60 FPS'de kasıyor gibi gözüküyor çünkü genelde 70+ FPS alıyorum. Bu olay tamamen göz alışması, gözününz 240Hz'e alışmış.

Alışkanlık da çok önemli ancak bir süre sonra normal gelmeli. %1 ve %0.1 değerlerini kontrol edin. Belki de sorun var bu değerlerde.

Genellikle story yapımları oynuyorsan niye 240HZ aldın onu anlamadım. Bir kaç güne alışırsın merak etme.

Sisteminiz 60 FPS'den fazla alabiliyorsa eğer 60 FPS oynaman saçmalık dostum. Diğer nedenleri arkadaşlar söylemiş zaten.

Geri
Yukarı