Hikayeyi devam ettir

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba öncelikle. Elinize kolonya sürdükten ve kimseyle temas etmedikten sonra başlayalım. Bu karantina günlerinde herkes sıkıldığı için biraz olsa bile bu sıkıntıyı azaltmak istedim.

Konumuz şöyle. Ben bir hikaye başlangıcı yazacağım. Birisi hikayenin devamını yazacak ve başka birisi geldiğinde son halinden devam edecek. Belli bir süre sonra ( tahminim 1 hafta veya 5-10 sayfa. ) Konu kapatılacak ( ek mesaj gelirse kabul etmeyeceğim. ) Ve ben bütün bu yazılanları birleştirip yeni konu açacağım. Bu konuyu ise imza kısmımda paylaşacağım. Başlayalım.

Yıl, 2014

Soğuk bir kış akşamı. Arkamda duran büyük "Technopach" binasından ayrılmış, yavaşça evime yürüyordum. Yarın büyük gündü çünkü yeni devrimsel teknolojimiz "Ecozen" mimarisini tanıtacaktık. Üzerinde yıllarca uğraşılmış bir teknolojiydi. Otomatik Uygunluk Sistemi yani "OTUS" sayesinde kendi Driverını kendi yazıyordu. Evet, kendi kendine. Bunu kendi ekran kartımız olan Bost'a entegre ettik ve çok güzel çalıştı. Windows 7 kurduk, 8 kurduk, XP kurduk, macOS kurduk ve sürücü yüklemeden hepsinde otomatik sürücüsünü yazdı. Yarın ise daha sayamadığım birçok özelliği olan bu mimariyi tanıtacaktık.

Çok uykuluydum, iki gündür ofisten çıkmamış ve tanıtım günü programını hazırlamıştım. Bütçe sıkıntısı yaşadığımız için herkes birçok iş yapıyordu. Mimariyi Bost'a entegre ederken birden bire kendini yer temizlerken bulabiliyordun. Hemen hayallerimden sıyrılıp kendime geldim ve sağ tarafıma dönüp evin kapısına geldim. O da ne? Kapımda kargo firması tarafından yapıştırılmış "Geldik yoktunuz" yazılı not. Kargo sipariş etmedim ki dedim içimden. Eğer saat geç olmamışsa gider alırım dedim ve kolumu kaldırıp saate baktım. Saat 21:23'tü. Geç olmuştur dedim ve cebimden anahtarı çıkarıp kapıyı açtım, içeri girdim. Çok yorulmuştum gerçekten. Yatak odasına girip üstümü değiştirince rahatladım sanki. Sonra buz gibi olmuş yatağa girdim ve yarın olacakları düşünüp uykuya daldım...

Sabah uyandığımda her şeyin bir rüya olduğunu fark ettim. Uykulu bir şekilde her sabah olduğu gibi tam zamanlı işime hazırlandım. Her zamanki gibi hayatımdan şikayet ederek ve küfrederek evden çıktım. Son.

Ve öbür gün oldu, o da ne? Evin önünde siyah bir transporter, içinde birisi monitörlerle evimin kameralarını izliyor, şüphelendim, ama tanıtım zamanı yakındı, yavaşça evden ayrılırken biri boğazımı sıktı ve "98'e driver yazıyor mu?" dedi. Ben de evet dayı dedim. ama saate bir baktım ki vakit geçmiş, koşmaya başlayınca dayı beni tuttu, nereye yegen dedi, anlattım, geç kalacağımı.
Gel minübüse dedi, bırakayım 1 şartım var ama dedi, tabi atladım minibüse hemen, bi baktım minibüste Win 98 yüklü, dayı buna sürücü üretirse götürrüm dedi, tabi dayı dedim, yola çıktık.

...

Geri
Yukarı