Hikvision SSD alınır mı?

Troll Face

Hectopat
Arkadaşlar linkteki SSD alınır mı? Bütçe kısıtlılığından dolayı içinde bu SSD'nin olduğu bir sistem sipariş verdim. Ayrıca sistemi test edip yollayacaklar tarafıma. Yorumlardaki herkes güzel yorum yapmış Trendyol'da falan 4.7 yıldız almış ortalama. Okuma yazma hızları gayet iyi.

Pek bir bilgi yok marka ise kaliteli sayılmaz.
Hangi sistemi satın aldınız bu arada?

Pek bir bilgi yok marka ise kaliteli sayılmaz.
Hangi sistemi satın aldınız bu arada?

Kaliteden fazla ömrü benim için önemli. Zaten 2 sene garantisi var. Neden sordunu ki sistemi? @EREN SATAR

Son düzenleme:

Kaliteden fazla ömrü benim için önemli. Zaten 2 sene garantisi var.
Sana bu sistemi alma demiştik yanlış hatırlamıyorsam fiyatı pahalı bir çok parçası da iyi değil ekran kartı adı sanı bilinmedik bir marka neyse hayırlı olsun.

Sana bu sistemi alma demiştik yanlış hatırlamıyorsam fiyatı pahalı birçok parçası da iyi değil ekran kartı adı sanı bilinmedik bir marka neyse hayırlı olsun.

Yok hayır ben böyle bir konu açmamıştım. Arkadaşlarım kullanıyorlar ekran kartı markasını sorun yaşamamışlar ondan ziyade aldım.

Sana bu sistemi alma demiştik yanlış hatırlamıyorsam fiyatı pahalı birçok parçası da iyi değil ekran kartı adı sanı bilinmedik bir marka neyse hayırlı olsun.

SSD ve ekran kartının markası bilindik değil kabul ediyorum. Ancak dediğim gibi kullanan arkadaşlarım memnun kalmış. SSD konusuna gelecek olursak en kötü 400TL verip başka SSD alırım sistemi bir SSD için geri yollamak istemem. Ancak zaten Windows ve driverlerın kontrolu yapılırken sorun ortaya çıkar herhalde zaten. Ne düşünüyorsun? @EREN SATAR
@EREN SATAR ayrıca sistemi Akakçe gibi yerlerden araştırınca bayağı bir ucuza geliyor.
Sanırım bakmadınız ekipman ve monitör dahil. Ekipmanlar pek kaliteli değil. Monitör ve ekipmanlar hariç sistem 6 bin TL falan tutuyor. Monitör 2bin liradan fazla desek. 8.5k yapıyor zaten sistem. Ayrıca evet dün konu açmışım.

Son düzenleme:
@Troll Face ilk olarak SSD direkt alır almaz bozulacak bir şey değil şans işi sisteme gelecek olursak.
Ekran kartını bir kenara koyalım işlemci günümüz için artık yetersiz güçlü değil tabi RX 560`ı besler. Anakart iyi değil. Ram tek kanal günümüzde çift kanal şart. PSU 350W en ufak bir güncelleme de onu da değiştirmen lazım.
Yanında verdikleri ekipmanların hepsi elimden geçti kalitesizler, iyi ekipmanlar değil. Monitöre gelirsek yine kötü 5MS ve 75HZ kısaca 8.700 bu sistem için çok. Bu sistem yerine bütün parçaları ve ekipmanları kaliteli monitör (144 HZ) 5600G sistem toplanırdı çok daha geleceğe dönük, kaliteli ve mantıklı bir sistem olurdu illa ekran kartlı sistem şart dersen yine bu sistemler daha iyi.

@Troll Face ilk olarak SSD direkt alır almaz bozulacak bir şey değil şans işi sisteme gelecek olursak.
Ekran kartını bir kenara koyalım işlemci günümüz için artık yetersiz güçlü değil tabii RX 560'ı besler. Anakart iyi değil. RAM tek kanal günümüzde çift kanal şart. PSU 350W en ufak bir güncelleme de onu da değiştirmen lazım.
Yanında verdikleri ekipmanların hepsi elimden geçti kalitesizler, iyi ekipmanlar değil. Monitöre gelirsek yine kötü 5ms ve 75Hz kısaca 8.700 bu sistem için çok. Bu sistem yerine bütün parçaları ve ekipmanları kaliteli monitör (144 Hz) 5600G sistem toplanırdı çok daha geleceğe dönük, kaliteli ve mantıklı bir sistem olurdu illa ekran kartlı sistem şart dersen yine bu sistemler daha iyi.

Aslında sistemin kullanım amacını konu açıp yazmıştım ama haklısın. Sistem bazı yerlerde daha ucuza getirilebilir. Günümüz oyunların Low ayarlarda bile yeri gelir 60FPS açamaz. Ancak sistemi CS:GO Valorant ve MTA için alacağım yanında dizi film vb. şeyler. Ki bunlarda zaten 150 FPS Low ayarlarda sabit veriyor. İleride SSD ve RAM takviyesi yapacağım sistemi zaten üniversite sonuna kadar yani 6 yıl kullanacağım. 2 sene garantili. Yani sistem rekabetçi oyunlarda 6 sene yeterli olacaktır. Ancak iyi bir sistem alınabilirdi ama sizce dediğim işler için yeterli olur mu sistem. Ayrıca attığınız sistemlere benim monitörü ekleyince 9.600 küsur fiyat oluyor.

Dediğin işler için yeterli olur tabi o işlemciyi değiştirmen gerekebilir bence vakit varken sipariş kargolanmadan iptal et sana güzel bir sistem toplayalım (parasının hakkını veren) bu sisteme bu para yazık olacak biliyorum şu an sipariş bir an önce gelsin diye heyecanlanıyorsun ama en fazla 1 hafta daha bekleyip çok çok daha iyi ve mantıklı bir sisteme sahip olabilirsin, ileride pişman olma!

Dediğin işler için yeterli olur tabii o işlemciyi değiştirmen gerekebilir bence vakit varken sipariş kargolanmadan iptal et sana güzel bir sistem toplayalım (parasının hakkını veren) bu sisteme bu para yazık olacak biliyorum şu an sipariş bir an önce gelsin diye heyecanlanıyorsun ama en fazla 1 hafta daha bekleyip çok çok daha iyi ve mantıklı bir sisteme sahip olabilirsin, ileride pişman olma!

Hocam şu konuda sonuna kadar haklısınız neden daha iyisi varken kötüsünü alasın değil mi?
Ancak parayı havale olarak yolladık ve sistemler arasında testlerde 10FPS falan fark var.
B450 ekran kartı bence uygun bir kart yükseltme açısından. Zaten lise öğrencisiyim yüksek ihtimalle yükseltme üniversitenin sonuna kadar yapmam. Zaten o zaman kendime daha iyi sistem alırım çalışıp. Ama ilginiz ve düşünceniz için minnettarım. Ancak SSD ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum dediğiniz gibi sistem rahatlar. Yani zaten öğrenciyim günlük işler için alıyorum. Zaten 75Hz monitör var sizin sistemleri alsam fark yaratmaz rekabetçi oyunlar için.
144Hz alıp yükseltsem bu sefer bütçe çok yükseliyor. Yine de beni düşündüğünüz için teşekkürler. Dediğim oyunlarda sizce Low ayarlarda 6 sene götürür değil mi? Yüksek sistemli hikaye oyunlarını GeForce NOW üzerinden oynayacağım zaten.

Dediğin oyunlarda 5/6 sene idare edecektir ama sen bir de şu sisteme bak derim havale ücreti en geç 14 gün içerisinde yatar anakartın sadece çipseti değil markası da önemli Galax anakart konusunda pek de iyi sayılmaz.

Böyle bir sistem almak varken aldığın sistemin yüzüne bile bakmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı