Hilafet (şeriat) istedikleri için 4 kadın, bir çocuk (16) göz altına alındı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yönetimin zihniyetine göre normal geldi düşünceleri. Zaten ülkenin başındakiler dini kullanarak yönetim sağlıyorlar, şeriat getirseler şaşırmam.

Aptal bir propagandanın yayılımını gerçekleştiriyorsunuz şu anda farkında olmadan aptallığa katkı sağladınız bence. Burada üç türlü propaganda var. Birincisi ayrıştırma, bu olay üzerinden iki kutup birbirine sövecek tekrar. İkincisi iktidarı suçlayıcı ya da teşvik edici bir saçmalık, bakın müslümanız diyorlar ama şeriat isteyenleri hapse atıyorlar. Üçüncüsü 16 yaş üstünde çok durulmuş. Müslümanlığı aşağılama propagandasınıda içeriyor olabilir. Müslümanlık-sübyancılık yakınlaştırma çabası olabilir. Nereden bakarsan bak toplumun uçlarına değmeyi hedefleyen bir propaganda. Emniyetin yerinde olsam bu kadınları da bu olayı yayma cabası ıcınde olan herkesı de derınlemesıne arastırırdım.

Aptal bir propagandanın yayılımını gerçekleştiriyorsunuz şu anda farkında olmadan aptallığa katkı sağladınız bence.
Yazık kafana.

Bura da üç türlü propaganda var. Birincisi ayrıştırma, bu olay üzerinden iki kutup birbirine sövecek tekrar.
Yo, anayasaya karşı çıkanların haberini paylaştım; propaganda yok.

Bakın Müslümanız diyorlar ama şeriat isteyenleri hapse atıyorlar.
Çünkü şahısların dini olur, devletlerin değil; senin inancın seni bağlar, beni değil.
Senin istediğin ideoloji de devletin anayasasına aykırı. Eğer çok istiyorsan Arabistan var, sınır komşusu İran var; kapı da orada.

Üçüncüsü 16 yaş üstünde çok durulmuş. Müslümanlığı aşağılama propagandasını da içeriyor olabilir.
Ne duyar kastınız be :D hahaha. Propaganda yapanların birinin çocuk olduğunu belirtmiş.

Nereden bakarsan bak toplumun uçlarına değmeyi hedefleyen bir propaganda. Emniyetin yerinde olsam bu kadınları da bu olayı yayma cabası içinde olan herkesi de derinlemesine araştırırdım.
Kadınlar anayasal suç işliyor, bunlar zaten araştırılmalı ve cezasını almalı. Yayma çabası içinde olan kimse yok, haber paylaşmak bile suç oldu artık hahaha.

Onu bunu bilmem de Halife makamını tekrar almamız lazım.
Yo, işlevi yok.

Yazık kafana.

Yo, anayasaya karşı çıkanların haberini paylaştım; propaganda yok.

Çünkü şahısların dini olur, devletlerin değil; senin inancın seni bağlar, beni değil.
Senin istediğin ideoloji de devletin anayasasına aykırı. Eğer çok istiyorsan Arabistan var, sınır komşusu İran var; kapı da orada.

Ne duyar kastınız be :D hahaha. Propaganda yapanların birinin çocuk olduğunu belirtmiş.

Kadınlar anayasal suç işliyor, bunlar zaten araştırılmalı ve cezasını almalı. Yayma çabası içinde olan kimse yok, haber paylaşmak bile suç oldu artık hahaha.

Yo, işlevi yok.
Senin kafan da çok güzelmiş. Sen de gidebilirsin ''aha'' kapı orada. Demokrasilerde çoğunluğun istediği olur. 😉

Birincisi ayrıştırma, bu olay üzerinden iki kutup birbirine sövecek tekrar.

Son zamanlarda gördüğüm en başarısız politik doğruculuk :) Ayrıştırma bu iki kesim arasında kaçınılamaz. Zira bir tarafın Dünya görüşünde diğer kesime hiçbir şekilde yer yok. Yaşam tarzına saygı yok. Aksine kendileri gibi yaşamazsa vicdan sınırlarını aşan cezalandırmalar var. Çok uzak diyarlardan bahsetmiyorum, komşu ülkemizden bir tanesine bakabilirsin :) Ellerine güç geçse karşıdakinin hayatını zindan edecek bir Dünya görüşü ile ben birleşmeyi değil ayrışmayı kabul ediyorum. Coca Cola'nın Ramazan reklamlarına çok inanmayın bence. Bu 2 kesim, Caner Taslaman gibi profiller yaygınlaşmadığı sürece asla uzlaşamaz.

İkincisi iktidarı suçlayıcı ya da teşvik edici bir saçmalık, bakın müslümanız diyorlar ama şeriat isteyenleri hapse atıyorlar.

İktidarın ''Müslümanız diyorlar ama şeriat isteyenleri hapse atıyorlar'' gibi bir suçlamaya kahrolacağını düşünmüyorum. 20 yıldır aynı çizgide asla gitmeyip, her döneme göre ideoloji ve görüş değiştirdikleri için bunun gibi bir sürü suçlamayla karşı karşıya geldiler. Tabii bu kimine göre ''suçlama'' kimine göre ''tespit''.

Üçüncüsü 16 yaş üstünde çok durulmuş. Müslümanlığı aşağılama propagandasınıda içeriyor olabilir. Müslümanlık-sübyancılık yakınlaştırma çabası olabilir

Yüzyüze gelmesi zor şeyler olabilir, başta bir nebze acı çekebilirsin, ama İslam dinini iyi araştırmanı tavsiye ediyorum.

Senin kafan da çok güzelmiş. Sen de gidebilirsin ''aha'' kapı orada. Demokrasilerde çoğunluğun istediği olur. 😉
Ne ara çoğunluk oldunuz siz hahaha, max. 3-4m kişi bir ülkenin kaderini değiştiremez ki anayasadan laikliği çıkarmak için önce 4. madde sonra 1.-2.-3. madde değiştirilmeli; yani iki kez anayasa değişikliği olmalı, bunun için de 367 MV iki kez onay vermeli, tabi halkın tepkisi de var.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet laiktir, laik kalacak.

Ek: Savunduğunuz ideolojiye göre profil resminizde ki kadının kırbaç yemesi gerekiyor, tabi fotoğrafı yaydığınız için sizin de.

Ne ara çoğunluk oldunuz siz hahaha, max. 3-4m kişi bir ülkenin kaderini değiştiremez ki anayasadan laikliği çıkarmak için önce 4. madde sonra 1.-2.-3. madde değiştirilmeli; yani iki kez anayasa değişikliği olmalı, bunun için de 367 MV iki kez onay vermeli, tabi halkın tepkisi de var.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet laiktir, laik kalacak.

Ek: Savunduğunuz ideolojiye göre profil resminizde ki kadının kırbaç yemesi gerekiyor, tabi fotoğrafı yaydığınız için sizin de.
Ben laikli kalksın dedim mi ki? Kalkar kalkmaz çokta umrumda. Her şey değişir. Değiştirilemez diye bir şey yok ki. Sen sabaha kadar ağla, bağır boştur. Ona bakarsan Atatürk yüzlerce yıllık hilafeti bir günde kaldırdı. Çokta kolay bir şekilde. 100 yıllık laiklik mi kalkmayacak? O da kalkar. Her şey duruma güçe bağlıdır. Başkanlık içinde olmaz deniyordu, oldu. 2010 refaramunda CHP cıldırdı. Ne oldu, değişti. Yani boş şeyler bunlar. Beylik laflarla propagandalarla bir yere varılamaz. İlalebet sürecek hiçbir şey yok dünyada. Ne devletler yıkıldı, kuruldu. Ben şeriatcı falan da değilim. Bana fark etmez. Ben şeriatta da yaşarım, laiklikte de.

Ona bakarsan Atatürk yüzlerce yıllık hilafeti bir günde kaldırdı.
Yo; Arap'lar, İngilizlere, Türklere karşı savaşmaları için yardım edince, halklar Osmanlı'ya ayaklanınca, son halife Vahdettin İngiltere ye kaçtığında yani Osmanlı yıkılınca hilafet zaten etkisini kayıp etti ve hilafet de tarihe karıştı; sadece resmiyette duruyor idi.

Sen sabaha kadar ağla, bağır boştur.
Hahahaha, S*id teröristi de eminim bu tarz kışkırtıcı ifadeler kullanıyordu; sallandırıldı sonra (bi' ileri, bi' geri) :p. Yazık kafana.

İlalebet sürecek hiç bir şey yok dünyada.
Burada haklısın, mesela eski dinler var; Yunan mitolojisi mesela, ona inanan çok fazla kişi vardı. Şimdi sadece bir mitoloji :) ama Türkiye Cumhuriyeti devleti ilelebet yani var olduğu süre boyunca laik kalacaktır, aksi gerçekleşirse mesajı alıntıla; yoksa kafa ütüleme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı