Hindistan hakkında ne düşünüyorsunuz?

İş gereği her gün Hindistan ile konuşuyorum. Mail trafiğinde sorun yok ancak sesli konuşmada, İngilizce'de geçen çoğu kelimeyi çok farklı bir formatta söylüyorlar. Yeni yeni alışıyorum zaten, bu Hindular yüzünden İngilizce'den soğudum büyük oranda :D

Aşağılıyoruz ancak yazılım alanında çok iyi işler çıkarıyorlar. Bugün biz satmıyoruz kurumsal yazılımları tüm dünyaya? Biz anca distribütörlük yapmak ile yetiniyoruz. Bunu bir başarı zannediyoruz. Ben aşağıladığınız yönleri ile ilgilenmiyorum. Bu kadar aşağıladığınız Hindistan bunu nasıl başarabiliyor bunu sorgulayın diyorum.

Hindular inanın çok çalışıyor. Bizim ülkedeki gibi, yatarak olmuyor hiçbir şey.

İş gereği her gün Hindistan ile konuşuyorum. Mail trafiğinde sorun yok ancak sesli konuşmada, İngilizce'de geçen çoğu kelimeyi çok farklı bir formatta söylüyorlar. Yeni yeni alışıyorum zaten, bu Hindular yüzünden İngilizce'den soğudum büyük oranda :D

Aşağılıyoruz ancak yazılım alanında çok iyi işler çıkarıyorlar. Bugün biz satmıyoruz kurumsal yazılımları tüm dünyaya? Biz anca distribütörlük yapmak ile yetiniyoruz. Bunu bir başarı zannediyoruz. Ben aşağıladığınız yönleri ile ilgilenmiyorum. Bu kadar aşağıladığınız Hindistan bunu nasıl başarabiliyor bunu sorgulayın diyorum.

Hindular inanın çok çalışıyor. Bizim ülkedeki gibi, yatarak olmuyor hiçbir şey.
Bu Dünya'da Türkiye hariç her yerde gerçek anlamda ''yaşanabilir''.

Pis ve fakir bir ülke, insanları daha da pis hatta, mühendisleri yazılıcımlarının meşgul olduğu şey ise Indian Tech Support adı altında insanların paralarını düdüklemektir, doğarken bu serverı seçmenizi tavsiye etmiyorum, İskandinav serverlarına bakın elbet size uygun bir yer vardır.

Bu Dünya'da Türkiye hariç her yerde gerçek anlamda ''yaşanabilir''.
Türkiye de gayet yaşanılabilir bir yer merak etme :) Yalnızca ülkemizde teknoloji yalnızca savaş sanayinde fayda sağlayabilirmiş gibi bir algı var sebepsiz.

Bu Hindular kaç milyar dolar döviz soktu ülkelerine bugüne kadar, kurumsal yazılımlardan; Dünya ile rekabet edebilecek yazılımlardan güzel paralar kazanılabiliyor. Bunu görmek lazım.

Halkın çoğunun çok fakir olması, çok az kazanması, çok az et yemeleri, sokaklarda tuvalet sorunu yüzünden dışkının pisliğin tam kalbinde yaşıyor oluşları ayrıca yobaz ve bağnaz olmalarına rağmen nasıl söylediğiniz başarıları mevcut olabiliyor?

Indian Tech Support
Hiç gülesim yoktu :) Çok sağ ol gülümsettin beni. Söyleminde haklısın. Ama parasını güzel ödediğin yazılımdan da inan bana güzel destek alıyorsun.

Dışkıda keramet mi var acaba? Bizde mi sokağa büyük abdestlerimizi salıversek? Yazılımcı sayımız artar belki... 🤣

Geri
Yukarı