Hip Hop Sevememe

Mr James Watson

Kilopat
Yer
Aberdeen, WA
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhabalar herkese;
Bilmiyorum bu normal mi ama ne kadar denediysem de hip hop dinleyemiyorum. Dinleyenlere kesinlikle saygı duyuyorum ama ben o arkadaki her saniye metronom gibi çalan tıs tıs tıs sesine aşırı irite oluyorum, ha bire b... f... duymaktan hoşlanmıyorum ve Autotune'dan da hoşlanmıyorum. Ayrıca çoğu şarkının tekrar ettiğini düşünüyorum. Yanlış anlamayın 80'lerde 90'larda çıkmış çok güzel hip hop parçaları var ama modern hip hop için bu sayı çok az 80'lere 90'lara kıyaslarsak (Benim bakış açımdan yapılmış bir eleştiridir, kesinlikle özneldir).

Hip hop'a şans veriyorum hep ama olmuyor tutmuyor bende. Arkadaşlarımın hepsi hip hop dinliyor ve beni bu durum ortamlardan, sosyal hayattan uzaklaştırıyor. Çocukken ben hip hop değil de Beatles, Everly Brothers, Bob Dylan, Paul Anka falan dinledim. Babam hayranıdır ve arabada hep CD'leri olurdu. Alışkanlıktandır ben hala rock/metal dinliyorum ve sorularım şunlar:

Sosyal ortamlarda müzik konusu açıldığında Fransız kalmamak için ne yapmam lazım?
Hip hop sevmemek antisosyallik mi?

Tamam dünyanın sonu değil ama bu sorun canımı sıkmaya başladı artık. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar herkese;
Bilmiyorum bu normal mi ama ne kadar denediysem de hip hop dinleyemiyorum. Dinleyenlere kesinlikle saygı duyuyorum ama ben o arkadaki her saniye metronom gibi çalan tıs tıs tıs sesine aşırı irite oluyorum, ha bire b... f... duymaktan hoşlanmıyorum ve Autotune'dan da hoşlanmıyorum. Ayrıca çoğu şarkının tekrar ettiğini düşünüyorum. Yanlış anlamayın 80'lerde 90'larda çıkmış çok güzel hip hop parçaları var ama modern hip hop için bu sayı çok az 80'lere 90'lara kıyaslarsak (Benim bakış açımdan yapılmış bir eleştiridir, kesinlikle özneldir).

Hip hop'a şans veriyorum hep ama olmuyor tutmuyor bende. Arkadaşlarımın hepsi hip hop dinliyor ve beni bu durum ortamlardan, sosyal hayattan uzaklaştırıyor. Çocukken ben hip hop değil de Beatles, Everly Brothers, Bob Dylan, Paul Anka falan dinledim. Babam hayranıdır ve arabada hep CD'leri olurdu. Alışkanlıktandır ben hala rock/metal dinliyorum ve sorularım şunlar:

Sosyal ortamlarda müzik konusu açıldığında Fransız kalmamak için ne yapmam lazım?

Tamam dünyanın sonu değil ama bu sorun canımı sıkmaya başladı artık. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Bana da acayip saçma geliyor Hip Hop. Herkes her şeyi sevmek zorunda değil, sonuçta sizin zevkiniz.

Ben de sanat müziği ile metal dinliyorum. Evet, aralarında çok büyük bir fark var ki bunu biliyorum fakat önemli olan sürüyü takip etmek değil, kendi başına bir birey olabilmek.

Bilmem hiç başınıza geldi mi, arkadaşlarınızla konuşunca bir konu açılır ve sanki Almanya'da tek başınıza sokakta yürüyormuş hissi gelir... Tabi ki büyütülecek bir şey değil, ancak yani yaşım gereği midir benim sorum nasıl ben bu konu açılınca en azından az da olsa fikrim olur diye sormuştum.
Türkçe Rap mi dinliyorsun yabancı mı?
Türkçe radyoda duyduklarım var, beğendiğim bütün Hip hop eserleri (4-5 tane) Snoop Dogg'un ve istisna Rapper's Delight diye bir parça.
Defkhan dinle hocam :)
Bakacağım yarın.

Merhabalar herkese;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilmem hiç başınıza geldi mi arkadaşlarınızla konuşunca bir konu açılır ve sanki Almanya'da tek başınıza sokakta yürüyormuş hissi gelir... Tabi ki büyütülecek bir şey değil, ancak yani yaşım gereği midir benim sorum nasıl ben bu konu açılınca en azından az da olsa fikrim olur diye sormuştum.

Türkçe radyoda duyduklarım var, beğendiğim bütün hip hop eserleri (4-5 tane) snoop Dogg'un ve istisna rapper's delight diye bir parça).

Bakacağım yarın.

Attığım şarkıları seveceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı