Hip Hop Sevememe

Eğer @def2easy06'nin attıklarını dinlerseniz rap müziğine karşı olan sevgisizliğiniz aynı derecede kalır. Fakat Defkhan'ın eski şarkılarını dinlerseniz belki bir şeyler değişir.
Türkçe radyoda duyduklarım var, beğendiğim bütün Hip hop eserleri (4-5 tane) Snoop Dogg'un ve istisna Rapper's Delight diye bir parça).
Radyolarda ne popülerse o çalar. E gerisini sen anla.

Eğer @def2easy06'nin attıklarını dinlerseniz rap müziğine karşı olan sevgisizliğiniz aynı derecede kalır. Fakat Defkhan'ın eski şarkılarını dinlerseniz belki bir şeyler değişir.

Radyolarda ne popülerse o çalar. E gerisini sen anla.

Ben Defkhan'ın eski şarkıları kötü demedim ki, yeni yaptıkları da kötü değil. Ayrıca en nefret ettiğim şeydir: - Şehinşah dinler misin?
- Eski Şehinşah dinliyorum, yeni Şehinşah bozdu 🤢

Killa Hakan dinle.

Herkes sevecek diye bir şey yok. Sevebilir veya sevmeyebilirsiniz buna yapacak bir şey yok. İllaki dinlemek istiyorsanız sıkıp zar zor dinleyeceksiniz. Killa Hakan dinleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hip hop sevmemek antisosyallik mi?
Hayır, değildir. Sizden anladığım müzikte çalgı çengi istiyorsunuz, Hip Hop'ta bunların olmamasından yola çıkarak söylüyorum bunu. E bundan doğal ne var, olmasa da bu bir zevktir, zevk görecelidir. Kendi zevkinize Fransız olmayın yeter. Toplumun zevki diye bir şey olamaz.

Şu şarkı hoş misal;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ya bir de hiç YouTube'da reklamlarda karşınıza çıktı mı da böyle müzik teorisi bilmeden müzik yapma reklamları falan gördükçe özellikle 2015 sonrası hip hop'un çoğunluğunun sadece bir laptopla yapılması, enstrümanların olmaması beni çok üzüyor.
Hayır, değildir. Sizden anladığım müzikte çalgı çengi istiyorsunuz, Hip Hop'ta bunların olmamasından yola çıkarak söylüyorum bunu. E bundan doğal ne var, olmasa da bu bir zevktir, zevk görecelidir. Kendi zevkinize Fransız olmayın yeter. Toplumun zevki diye bir şey olamaz.
Tam bunu yazıyordum, aynen öyle. Tabi ki emek var ama eskisi kadar emek verilmemesi bende önyargı yaratmıyor değil.

Zevk kral bunlar. :D Eğer illa dinlemek istiyorsan diğer şarkı türlerine yakın olanlardan başlamanı öneririm. Sevemeyen birine önerim şu olurdu:

Yeni konular

Geri
Yukarı