Hipermetrop Sonuçlarım

Yok ya benle dalga geçmez kimse. Büyük ihtimalle alacağım gözlüğü.
Okulda, en arka sırada rahat rahat yazı yazarım en azından. Tahta parladı, Burcu küçük yazdı sıkıntısı çekmem.
Sabahın 7'sinde sırtımı bir yere dayamadan ders dinleyemiyorum, yoksa ön sıralara geçerim ama oturamıyorum oralarda.

fZ3cO36.jpg

Benim en merak ettiğim şey bu sorunun nedeni.
Bu sorunu 10. sınıfta fark etmeye başladım. Zaten programcı olduğum için saatlerce bir ekrana bakıyorum.

İleride bu işi yapmaya devam edersem sıkıntı yaşar mıyım ? Ne oranda göz sorunları yaşıyor, programcılar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok ya benle dalga geçmez kimse. Büyük ihtimalle alacağım gözlüğü.
Okulda, en arka sırada rahat rahat yazı yazarım en azından. Tahta parladı, Burcu küçük yazdı sıkıntısı çekmem.
Sabahın 7'sinde sırtımı bir yere dayamadan ders dinleyemiyorum, yoksa ön sıralara geçerim ama oturamıyorum oralarda.

fZ3cO36.jpg

Benim en merak ettiğim şey bu sorunun nedeni.
Bu sorunu 10. sınıfta fark etmeye başladım. Zaten programcı olduğum için saatlerce bir ekrana bakıyorum.

İleride bu işi yapmaya devam edersem sıkıntı yaşar mıyım ? Ne oranda göz sorunları yaşıyor, programcılar ?

Monitörün zaten yüksek çözünürlüklü. Windows üzerinden yazıları büyült.

Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Görüntü

Bilgisayara uzaktan bak. Ve parlaklığa abanma :)

0,50 çok ufak bir numara. Gözlük alman yararına olacaktır yine de.

Rahatsız olduğunda veya uzağı görmen gerektiğinde sürekli olarak, tak, gerekmediğinde takma. Uzun süre uzağa veya yakına bakacaksan ve gözlerin yorulacaksa (veya ekran karşısında) takman faydalı olur.

Ya ben monitör başında 8 saat bile aralıksız program yazmaya çalıştım. Ara sıra etrafa bakınmayı adet haline getirdim zaten.
Gözüm ne ağrır, ne kızarır, ne yorulur ne de başka bir şey olur.

Tek şikayetim en arka sıradan, tahtaya yazılan ufak yazıları görememek. Başkaları zar zor görüyor ama ben göremiyorum :D
Bir akraba var, onu arar durumu söyleriz. Zaten gözlükçü kendisi.

Düz, çevçevesiz bir gözlük alacağım. Artık söylenip dururlar "O bilgisayara çok bahıyon çohh" diye.
Birde bilgisayara bakarken 1 metreye yakın uzaklıktan bakıyorum hep. Bilgisayarda görmeme sıkıntım yok ama uzun süre başında olduğum için takacağım.

Bende 3.5 derece miyop ve hipermetrop var. Bu sorunu gözlük ile halledebiliyorsun orasında sorun yok fakat yüksek seviye astigmat ve katarakt da var. Bu sebeple 3.5 derece bozuk gördüğüm dünyayı üstüne üstlük hem bulanık, hem de lekeli görüyorum. %30 görme kaybım da bonusu.

Videoda çok doğru diyor. 9. sınıfta notlarım ne güzeldi, 10. sınıfa geçtim özellikle de 2. dönem bayağı bir düşüş yaşadım.
Tahtayı görememem ile doğrudan alakalıydı.

0,50 çok düşük bir derece olsa bile alacağım ben.

Geri
Yukarı