Hipernet Tarife İçin ADSL vs VDSL Modem Önerisi

RockNRolla

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Uydunet kullanıyordum, taşındığım yerde altyapısı olmadığından nakil yapamıyorum. Taşındığım yerin telefon hattı ne kalitede bilmiyorum. Türk Telekom sitesinden baktığımda "Bu lokasyonda Türk Telekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz." diyor. Bu VDSL mi oluyor? Diğer firmalardan almaya kalksam yine bu hat üzerinden verecekler değil mi? Hipernet için 24 Mbps'ten 100 Mbps'e kadar bağlantı hızı demişler. Benim bunun için ADSL modem mi VDSL modem mi almam gerekli olacak? Fiber altyapısı yokmuş, Superonline'dan veya TürkNet'ten alsam da ben bu hattı mı kullanacağım? Ne tür bir modem almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
UyduNet kullanıyordum, taşındığım yerde altyapısı olmadığından nakil yapamıyorum. Taşındığım yerin telefon hattı ne kalitede bilmiyorum. Türk Telekom sitesinden baktığımda "bu lokasyonda Türk Telekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz." Diyor. Bu VDSL mi oluyor? Diğer firmalardan almaya kalksam yine bu hat üzerinden verecekler değil mi? HiperNet için 24 Mbps'ten 100 Mbps'e kadar bağlantı hızı demişler. Benim bunun için ADSL modem mi VDSL modem mi almam gerekli olacak? Fiber altyapısı yokmuş, Superonline'dan veya TürkNet'ten alsam da ben bu hattı mı kullanacağım? Ne tür bir modem almalıyım?

Evet diğer firmalara geçsenizde size bu hat üzerinden hizmet verilecek. Ben yeni TürkNet'e geçtim Türk Telekom fiber alt yapısı kullanıyorum ve aldığım hız 85-90 MB arası. O alt yapıya sahip tanıdığınız biri varsa Speedtest gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz. Başlamadan önce altyapı hakkında bir fikre sahip olabilirsiniz bu şekilde. Size tavsiyem taahhütünüz yoksa TürkNet'e geçmeniz. Ben öyle yapmıştım ve çok memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı