Hitabet nasıl geliştirilir?

medal55

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Şimdi benim baya büyük bir problemim var, o da hitabetimin hiç olmayışı. Mesela bir olay var, ben haklıyım, ancak hitabetim o kadar kötü ki, ben haksız duruma düşüyorum. Veya aklımdan bir olayla ilgili bir düşünce geçiyor, bir plan geçiyor, ben bunu anlatamıyorum. Bu durum canımı sıkmaya başladı. Çok iyi bildiğim bir konuda bile, o konu hakkında çok az şey bilen adama cevap veremiyorum. Bana hitabetimi geliştirmem için önerebileceğiniz kitap gibi şeyler var mı ? Şimdiden sağ olun, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yerden başla kitap okumaya. Az biraz araştırmanı öneririm. Hangi tarz kitaplar ilgini çekiyor, bunu bulman lazım.

Biraz da kendine güveninden kaynaklanıyor olabilir. Karşıdaki kişi az bildiği halde baskın bir dille konuşuyorsa çekingenliğinden kaynaklanıyordur şahsen kendimde öyleyim.

Nejat MUALLİMOĞLU'nun hitabetle ilgili bir kitabı vardı onu okumanı öneriririm.

Buldum: Hitabet: Bütün Yönleri İle Konuşma Sanatı - Nejat Muallimoğlu | Kitapyurdu Yayıncılık ve İletişim A.Ş.

Kitaba göz attım, almayı düşünüyorum.

Biraz da kendine güveninden kaynaklanıyor olabilir. Karşıdaki kişi az bildiği halde baskın bir dille konuşuyorsa çekingenliğinden kaynaklanıyordur şahsen kendimde öyleyim.

Evet ya çekingenlik olabiliyor biraz ama bunu yenmem lazım yoksa ileride işim yaş. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı