Hitachi HDD'nin bozulduğu nasıl anlaşılır?

eriador34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Hitachi 2 TB hard diskim var. Monte etmeden kullanıyordum nedeni de kasayla birleşince aşırı ses çıkarıyordu monte etmeden altına bulaşık süngerini banlatdım ve koydum. Kasaya başka bir tarafı kasaya değince çalışır vaziyette. Onu düzeltmek istedim ondan sonra daha hard disk çalışmadı ne başka PC'de ne başka SATA kablosuyla. Güç girişini takınca çalışmıyor kulağıma dayıyorum ses yok. Bilgisayarda gözükmüyor hard disk. Hard disk bozuldu mu yoksa kendim düzeltebileceğim bir çözüm mü? Boşuna yeni HDD almak istemiyorum. HDD sağlığı %71'di, derece olarak 40-45 de dolanıyordu.

Harddiskin kartını bir yerlere değdirdiyseniz kısa devre olmuş olabilir. Verileri kurtarmak için benzer harddisk bulup kartının değiştirilmesi gerekebilir. Profesyonel veri kurtarma çok pahalı bildiğim kadarı ile. İçinde birşey oldu ise işiniz daha da zor.

Harddiskin kartını bir yerlere değdirdiyseniz kısa devre olmuş olabilir. Verileri kurtarmak için benzer harddisk bulup kartının değiştirilmesi gerekebilir. Profesyonel veri kurtarma çok pahalı bildiğim kadarı ile. İçinde birşey oldu ise işiniz daha da zor.
Harddiskin kartını evet çıkıntıya sürtmüş olabilirim sizden sonra saniyelik bi çalışma oldu daha sonra hiç çalışmadı
Muhtemelen bozulmuş tepki vermediğine göre.. 🥀
:(

İçinde zaten oyunlar vardı değerli bilgilerim ssd de tutuyorum
Son nefesini vermiş. 😔

Son nefesini elimde vermesi :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı