HIV kapmış olabilirim

Galaxes

Decipat
Makaleler
1
Anladım bir daha yapmam zaten, umarım iyileşirim, zaten başıma gelmesinin en büyük nedeni " yalnızlık " hiç arkadaş ortamim kalmadı eskisi gibi değilim kimseyle muhabbetim yok asosyal içine kapanık biri oldum bu son 4 senedir, bununda büyük rolü vardı. Halbuki arkadaş ortamim olsa hiç bulasmazdim bile yazıklar olsun bana, birdesanki bu olaydan sonra kalbim sanki mühürlenmiş gibi hissediyorum ben aslında çok duygusal bir insanım fakat eskiden beri dinlediğim müziklerde bile artık o hüzünlernmeleri tadamıyorum.

Sosyalleşin hocam, korkmayın gerekirse sokakta gördüğünüz kişilere bile selam verin. Öz güvenli olun ve sosyalleşin. İnanın hepsi çözülür.

detista

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Istanbul
İnternette bazı sitelerde yazdığına göre HIV antikorlarının oluşması 4 hafta gibi kısa bir süre ile 6 ay gibi çok uzun bir süre arasında olabiliyormuş. Yani uygun zaman gelip de test yapılmadan kimse HIV kapıp kapmadığını söyleyemez.

Dünya Sağlık Örgütü´nün internet sitesinde yazdığına göre HIV kapanlar ilk birkaç hafta grip/nezle benzeri bir hastalık geçirebiliyormuş. Buna ek olarak ateş, baş ağrısı, deride döküntü ve boğazda yara ya da şişlik olabilirmiş. Bunlar en erken belirtiler ve dediğim gibi ilk birkaç hafta içinde ortaya çıkıyormuş fakat belirti göstermeden de ilk haftalar geçebilirmiş.

Son olarak HIV/AIDS cinsel yolla bulaşan tek hastalık değil. Başka mikroplar da var. Sanırım hastaneye sadece HIV için gitmişsin. Benim tavsiyem enfeksiyon hastalıkları bölümünden randevu alman ve doktoruna bu konuyu anlatman yönünde olacaktır.

Son düzenleme:
KS
KS
mert.44

mert.44

Zeptopat
İnternette bazı sitelerde yazdığına göre hıv antikorlarının oluşması 4 hafta gibi kısa bir süre ile 6 ay gibi çok uzun bir süre arasında olabiliyormuş. Yani uygun zaman gelip de test yapılmadan kimse hıv kapıp kapmadığını söyleyemez.

Dünya sağlık örgütü´nün internet sitesinde yazdığına göre hıv kapanlar ilk birkaç hafta grip/nezle benzeri bir hastalık geçirebiliyormuş. Buna ek olarak ateş, baş ağrısı, deride döküntü ve boğazda yara ya da şişlik olabilirmiş. Bunlar en erken belirtiler ve dediğim gibi ilk birkaç hafta içinde ortaya çıkıyormuş fakat belirti göstermeden de ilk haftalar geçebilirmiş.

Son olarak HIV/AIDS cinsel yolla bulaşan tek hastalık değil. Başka mikroplar da var. Sanırım hastaneye sadece hıv için gitmişsin. Benim tavsiyem enfeksiyon hastalıkları bölümünden randevu alman ve doktoruna bu konuyu anlatman yönünde olacaktır.

Teşekkürler söylediğinizi uygulayacağım ve dualarınızı en içten dileklerinizle bekliyorum iyileşmek istiyorum şu an 1 hafta geçti üstünden ve aynı şekilde
- Tat ve koku alma kaybı.
- Biraz stres
- Karnım mı desen midem mi desem artık anlayamadım guruldama sesleri çıkıyor günün çoğu vaktinde (her gün)
- Gitmiş olduğum yerde bulunan o iğrenç koku sanki ciğerlerime sinmiş o iğrenç tadı ve kokuyu burunda vs. hissediyorum.
İleride başka ne olur bilmiyorum lütfen dualarınızı bekliyorum ilgilendiğiniz için ayrıca tekrar teşekkür ederim.

ily ayka

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir-Bayraklı
Merhaba, kondom kullandıysan büyük ihtimal işi kurtarmışsındır. Bu tarz olaylar genelde çok psikolojik oluyor. Araştırmışsındır ilişkiden 15-25 gün sonra boğaz ağrısı falandır bunun belirtileri ve genelde bu kişilerin yarısı psikolojik olarak boğaz ağrısı yaşıyor.
Sakin ol ve hayatına devam et, olaydan yaklaşık 3-4 ay sonra git ve testini ol ama kondom avantajın var, merak etme derim fazla.

Paul Kellerman

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Chicago, Illinois
Biraz korkudan kaynaklanan vücudunda psikolojik temelli etkiler vardır, her şeyi kötüye yormamalısın. Ancak elbette ciddiye al yaşadığın durumu. Bir doktordan yardım al ve yaşadığın şeyleri utanma sıkılma olmadan anlat. İlerde bir aile kurma durumların olabilir, gelecekteki cinsel hayatını düşünerek adım at, çekinme yardım alırken.

AlpTgin

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben 22 yaşında bir kardeşinizim. Bundan 4 gün önce bir halt yedim, ilk defa eskortla birlikte (hatta ilk cinsel münasebetim diyebilirim) oldum fakat gittiğime bin pişmanım. Hem vicdanen hem de fiziksel açıdan. Malum yerden girdim önden yani (4 defa girdim sanırım) ardından oradaki iğrenç rutubet kokusu mu deyim vücuduma sindi iğrenç bir koku ve hala bugünde gitmedi 10 dk olmadan midem kalktı ardından uzadım. (Saatlik anlaşmıştık önden 350 TL vermiştim) sanki o koku ciğerlerime işlemiş gibiydi biraz hava alayım dedim ama nafile eve gider gitmez gusül alıp uzandım ardından tat alma ve koku alma duyumun kaybolduğunu fark ettim. Ertesi gün hastaneye gidip kan tahlili oldum birkaç saat sonra sonuç negatif geldi sevindim, ama biraz araştırınca bu belirtilerin kendini çok sonradan gösterdiğini öğrendim. Tahminen 3 ay sonra, ardından bir 3 ay sonra daha tekrar kan tahlili olacağım ama bu sefer elisa testi olurum neyse dün biraz da bel soğukluğum vardı bugün biraz dindi gibi ama her gün sanki daha kötü hissediyorum. Bir de o yaşanan olaydan beri karnımdan guruldama sesleri çıkıp duruyor. Gün içinde belli saatlerde birkaç defa ve hala oluyor, hala yemek yerken veya bir şeyler içerken tat ve koku hiç almıyorum, biraz da hafiften unutkanlık vardı bir de son iki gün bu olanlar psikolojik mi yoksa hastalığın ilk evreleri olduğu için normal grip gibi geciriliyormuş. Bu ilk dönemlerde ilerleyen safhalarda daha kötü olabilir ne yapmalıyım? Lütfen bu konuları bilen uzman kişiler yorumlarda bana ne yapmam gerektiğini söylesin kafayı yemek üzereyim.
Derdini bana kalırsa uzman bir doktora danışarak çözümleyebilirsin. İnsanlar burada teknolojik ürünlerde bile bilip bilmeden yorum yapıyor. Sağlık konusunda ya seni karamsar bir havaya sokarlar veya hastalığın varsa hafife almana sebep olurlar. Yani doğru çözüm alanında uzman bir doktor.

33452161

Gigapat
Makaleler
8
Yer
Kütahya
Tamamen psikolojik gibi geldi bana. Şapka da taktım diyorsun zaten. Hasta olduğuna inanmışsın içten içte. Git doktora anlat her şeyi ne yapacağını en iyi o bilir. 4 gün önceden itibaren başla, her olayı anlat adama.

Yeni konular

Yukarı