Hiveos'da hangi marka RTX 3060 Ti (LHR) kart tercih edilmeli?

Szerencse

Hectopat
Yer
Çankaya/ANKARA
Daha fazla  
Meslek
İŞSİZ
Merhaba dostlar,

ETH miningi için hangi kartı tercih edeceğim konusunda kafam allak bullak oldu hangi marka/model RTX 3060 Ti kart hiveos da yüksek mh değerleri almamı sağlar. Bir kart 43 veriyorken başka bir kartın özelliğine 30 mh gibi değerler yazılmış. 3060 Ti kullanan arkadaşlar değerlerini ve kartlarının modellerini paylaşabilirler mi? Kartların illa 3 fanlı mı olması gerekiyor?

Zotac rtx 3060 ti 8 gb twin edge zt-a30610e-10mlhr

Bir de üstte belirttiğim model kart OC ibaresi yok sonunda bu kart kaç mh/s değer sağlar.

Yardımcı olmaya çalışan ve değerlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

OC ibaresi size mining de 1 yılda en fazla 100 TL kazandırır. Fabrikadan yapılan OC +25 falan olur ve performansa en fazla %1-2 etkisi olur.
Diğer soruya gelirsek, önemli olan sadece fan sayısı değil. Soğutma bloğu da önemli. Mesela ASUS Dual adlı kartın hem soğutma bloğu küçük hem de fan daha küçük. Ama fan sayısı 2
Mesela ASUS Phoenix modelinin soğutma bloğu tek fanlı kartlara göre çok daha büyük ve fan daha büyük ASUS Dual'e göre. Ama tek fan var.

Bütçe belirtirseniz daha iyi olur. Öneri istiyorsanız EVGA FTW3 Ultra modeli problemsiz sağlam ayarları kaldıran bir kart. Tabii her kart aynı olmuyor. ASUS Rog 3070 Ti var elimde bir kaç arkadaş 66MH kazım yaparken benim kart o ayarları kabul etmiyor 64 ün üstüne çıkamadım bir türlü. 3060 Ti için o kadar sağlam bir soğutmaya ihtiyaç var mı sanmıyorum. GDDR6X bellekler dehşet ısınıyor Mem Temp. tarafı onun haricinde fan destekleriyle çok ısı problem olmayacaktır.

Bütçe belirtirseniz daha iyi olur. Öneri istiyorsanız EVGA FTW3 Ultra modeli problemsiz sağlam ayarları kaldıran bir kart. Tabii her kart aynı olmuyor. ASUS Rog 3070 Ti var elimde bir kaç arkadaş 66MH kazım yaparken benim kart o ayarları kabul etmiyor 64 ün üstüne çıkamadım bir türlü. 3060 Ti için o kadar sağlam bir soğutmaya ihtiyaç var mı sanmıyorum. GDDR6X bellekler dehşet ısınıyor Mem Temp. tarafı onun haricinde fan destekleriyle çok ısı problem olmayacaktır.
Öncelikle bu üstte belirttiğim Zotac marka kartı satın aldım. Ucuz olduğunu düşündüğüm için. 3 kart daha alacağım ve kart başına 12.800 TL den düşük veya civarında olmasını istiyorum. F/p ürün olsun istiyorum. Herhangi bir 3060 ti lhr gelip bana 32-33 mh verir mi böyle bir şey mümkün mü?

Kimse size net bilgi veremez. Şundan örnek vereyim, ilk seri gigabyte 3060ti lhrlerde samsung bellek çıkarken, son 4 5 aydır gördüğüm tüm gigabytelarda hynix bellek çıkıyor. Kart modeli tamamen aynı. Galaxlarda da aynı durum mevcuttu mesela. Bunu alacağınız kişiye bellek markasını direkt sorarak öğrenebilirsiniz sadece. Hynix bellek ise 20 30 watt fazla çekip 47 48 mhs verir, samsung ise 20 30 watt daha düşük çekerek 50 51 mhs verir. Bunlardan farklı bir mhs almazsınız herhangi bir 3060ti ile.

Kimse size net bilgi veremez. Şundan örnek vereyim, ilk seri gigabyte 3060ti lhrlerde samsung bellek çıkarken, son 4 5 aydır gördüğüm tüm gigabytelarda hynix bellek çıkıyor. Kart modeli tamamen aynı. Galaxlarda da aynı durum mevcuttu mesela. Bunu alacağınız kişiye bellek markasını direkt sorarak öğrenebilirsiniz sadece. Hynix bellek ise 20 30 watt fazla çekip 47 48 mhs verir, samsung ise 20 30 watt daha düşük çekerek 50 51 mhs verir. Bunlardan farklı bir mhs almazsınız herhangi bir 3060ti ile.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. İnternette yaptığım araştırmalarda zaten kartlar arasındaki sıcaklık farkı gibi şeyleri bulamadım. Onlar da biraz şansa kalacak artık

Yeni konular

Geri
Yukarı