Hız arttırmak pingi düşürür mü?

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ben akşamları bölge yoğunluğundan ötürü 300ms aşağısını göremiyorum. Aklıma hızımı arttırmak geldi şimdi 16Mbps kullanıyorum 30-50Mbps yaptırsak bölge yoğunluğundan az etkilenip pingim de azalır mı?

Arkadaşlar selam. Ben akşamları bölge yoğunluğundan ötürü 300ms aşağısını göremiyorum. Aklıma hızımı arttırmak geldi şimdi 16Mbps kullanıyorum 30-50Mbps yaptırsak bölge yoğunluğundan az etkilenip pingim de azalır mı?

Düşürmez, ping ile hız farklı şeyler.

Düşürmez, ping sunucu ile olan gecikmedir, şirketine ve bölgendeki altyapıya göre değişir. Hız arttırmak sadece indirme-yükleme (download-upload) hızlarını etkiler

ADSL'den VDSL'e geçeceksen ping düşecektir fakat şu an VDSL kullanıyorsan bir şey değişmeyecek.

Hız arttırma yerine fiber net vb daha hızlı altyapıları kullanan paketlere geçerseniz ping düşecektir. Ama bölge yoğunluğunuzu kaldıramayan bir altyapı varsa bilemem

Bölgedeki altyapı akşam saati olunca kilitleniyor sanki 300ms sabit inmiyor aşağıya ama 00.00 olduktan sonra aşırı az ping alıyorum sabit.

Geri
Yukarı