Hız düşüşleri ve kopmalar için modem tavsiyesi

ernu

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba,

Evimde Turkcell Superonline fiber internet kullanmaktayım (yaklaşık 6 senedir).
Fakat yeni aldığım Laptop'umda (Wi-Fi 6 destekli), ağ özelliklerinde 802.11AX veya AC seçtiğimde sürekli kopma problemi yaşıyorum.
Yine burada bir arkadaş 802.11N'yi seçip denememi söylemişti (modemin eski olabileceğini düşünerek). Ben de 802.11N'i seçerek bağlandım ve bir daha kopma problemi yaşadım. Fakat;

802.11N'yi seçtiğim günden beri özellikle indirme hızlarımda gözle görülür bir düşme var. Modemi değiştirmek istiyorum, Turkcell'den bunu talep edebiliyor muyuz (parası karşılığında) veya harici bir marka alabilir miyim? (TP-Link, ASUS vb.)

Teşekkürler,

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell fiber kullanıyorsan bu modemi sana tamamen değil, internet hizmetini kullandığın sürece kiralama şeklinde vermiştir. Türkcell ile iletişime geçerek modem değişimi talep et.

Modemin arızalı olduğunu düşünüyorsanız değişim talep edebilirsiniz ama farklı bir marka üzerinden kullanmak isterseniz bu zor gözüküyor çünkü Turkcell şuan fiber abonelerine sadece ZTE marka modem veriyor önceden Huawei veriyorlardı ama sanırım anlaşmaları bitti son zamanlarla kimsede görmedim. Siz gene bunu sorun operatöre durumu anlatın.

Kendi modeminizi kullanmak isterseniz size kullanıcı adı ve şifreyi vermiyorlar.

Açıklamalar için teşekkür ederim.
Peki internette satılan bu pahalı modemler nasıl kullanılıyor?
Her firma Turkcell gibi kullanıcı adı ve şifreyi vermiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı