Hız testi ile modem hat değerleri tutmuyor

SapkaliPikacu

Hectopat
Türk Telekom 16 paketini kullanıyorum müşteri hizmetlerine başvurdum hatta kayıt bıraktım hala değişmedi.
Ben de görebiliyorum 16'nın tamamını aldığınızı diyorlar.
Modem hat değerlerime göre 16'nın 16'sını alabilecek altyapım var.
Fakat hız testim en fazla 13.4 olarak sabitleniyor.
Modeme bağlı cihaz yok testi her zaman tek yapıyorum.
Neden paketimim tamamını alamıyorum? Ne yapmalıyım?

a.JPG

Ekran Alıntısı.JPG

DSL altyapıda her zaman hız kaybı olur, sizdeki kayba iyi bile denebilir. Bende 5 Mbps gibi bir kayıp bulunmakta.
Hocam servis sağlayıcınız kim? Kaç Mbps'lik paket kullanıyorsunuz?
NetSpeed yada TürkNet ise bilgi verebilme imkanınız var mı?
Sırf 3 ay taahhüt var diye bekliyorum, 59'a kadar VDSL2 altyapım geldi ücretlendirmeler malesef yüksek.

Benim de paketim 100Mbps kablolu bağladığım halde 95Mbps alıyorum yani biraz hız kaybı olur. Normaldir.
59'a kadar VDSL2 desteğim geldi ama sadece 24'e 105TL ücret istiyorlar devam ederek 120TL'yi buluyor.
Bende araştırmalarıma göre ilk önceliğim şuan NetSpeed'de sonra TürkNet olmak üzere servis sağlayıcımı değiştireceğim mecburen, 35'lik paket tercih etmeyi düşünüyorum.
Sırf 3 ay taahhüt var diye bekliyorum.

Hocam servis sağlayıcınız kim? Kaç Mbps'lik paket kullanıyorsunuz?
NetSpeed ya da TürkNet ise bilgi verebilme imkanınız var mı?
Sırf 3 ay taahhüt var diye bekliyorum, 59'a kadar VDSL2 altyapım geldi ücretlendirmeler maalesef yüksek.

59'a kadar VDSL2 desteğim geldi ama sadece 24'e 105TL ücret istiyorlar devam ederek 120TL'yi buluyor.
Bende araştırmalarıma göre ilk önceliğim şu an NetSpeed'de sonra TürkNet olmak üzere servis sağlayıcımı değiştireceğim mecburen, 35'lik paket tercih etmeyi düşünüyorum.
Sırf 3 ay taahhüt var diye bekliyorum.

Hocam eğer altypınız varsa kablo net kullanıyorum ben 85 TL 100Mbps artı bir de televizyon kanalları var.

Hocam eğer altypınız varsa kablo net kullanıyorum ben 85 TL 100Mbps artı bir de televizyon kanalları var.
Ufak bir detay ama aklıma takıldı sormak istiyorum.
16'lık paketlerde 1 upload değeri veriyorlar fakat görüldüğü gibi benim modem hat değerlerimde 797 upload yazıyor ve buna bağlı olarak hız testim 0.7 çıkıyor.
Upload değerimi 1 yapmaları için müşteri hizmetlerini aramalı mıyım? Sanki bir tık düşük gibi.
Bu zamanda çok lazım oluyor açıkcası.
DSL altyapıda her zaman hız kaybı olur, sizdeki kayba iyi bile denebilir. Bende 5 Mbps gibi bir kayıp bulunmakta.
Hocam yani paketin tamamını alma imkanım yok mu?
Bu arada 16'ya 1 upload verirler ama benim modem hat değerlerimde 797 upload gözüküyor yani 0.7 test sonucu çıkıyor.
1 alabilme imkanım var mı?
Orada 1028 gelen upload var ama 797 olarak veriliyor.

Ufak bir detay ama aklıma takıldı sormak istiyorum.
16'lık paketlerde 1 upload değeri veriyorlar fakat görüldüğü gibi benim modem hat değerlerimde 797 upload yazıyor ve buna bağlı olarak hız testim 0.7 çıkıyor.
Upload değerimi 1 yapmaları için müşteri hizmetlerini aramalı mıyım? Sanki bir tık düşük gibi.
Bu zamanda çok lazım oluyor açıkcası.

Hocam yani paketin tamamını alma imkanım yok mu?
Bu arada 16'ya 1 upload verirler ama benim modem hat değerlerimde 797 upload gözüküyor yani 0.7 test sonucu çıkıyor.
1 Alabilme imkanım var mı?
Orada 1028 gelen upload var ama 797 olarak veriliyor.

Hocam 1Mbps upload zaten 800 KB olarak falan çıkar birazcık kayıp olur hem upload hem download hızlarında: Bende 5Mbps var. Hızım şu an 50 kablo ile bağlarsam 100Mbps oluyor ama gordugunuz gibi upload hızımda ufak bir kayıp var olur oyle ufak kayıplar yani takmayın fazla kafaya.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 58
Hocam 1Mbps upload zaten 800 KB olarak falan çıkar birazcık kayıp olur hem upload hem download hızlarında: Bende 5Mbps var. Hızım şu an 50 kablo ile bağlarsam 100Mbps oluyor ama gordugunuz gibi upload hızımda ufak bir kayıp var olur oyle ufak kayıplar yani takmayın fazla kafaya.
Bu arada siz hangi İSS'yi kullanıyorsunuz?
NetSpeed'e geçmeyi düşünüyorum, TT'16 kullanıyordum dediğim gibi 59 desteğim geldi ama ücretlendirme yüksek başka İSS geçeceğim 3 ay bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı