Hız testi ile oyun içi ms in uyuşmaması

Maridb

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar bugün internetimi (Superonline) 25Mbps'den 100Mbps'ye çektirdim değerler gördüğünüz gibi. 8 ms diyor fakat oyuna girdiğim zaman 8 msden 28'e kadar yükseliyor ve sıkıntı şu ki internetim 25Mbps iken de 28 ms di. Bu normal midir yoksa bir sıkıntı mı var? Ne yapmam lazım şimdiden ilgilenenlere teşekkürler.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-31_225801.png
    resim_2021-03-31_225801.png
    52,2 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet normal. Hız testinde 8 pinginiz var diye oyunlarda da bu değeri elde edemezsiniz. Oyunların sunucularının bulunduğu yerler farklıdır sonuçta.

Oradaki 8ms sizin veri merkezine olan uzaklığınızı gösterir. Muhtemelen oyundaki sunucular aynı yerde olmadığından değerler normal.

Antalya sunucusuna ping gönderiyorsunuz. Oynadığınız oyunun sunucuları bulunduğunuz konuma uzaksa pingin farklı çıkması gayet normal. Hız artınca ping düşer diye bir doğrultu da yok.

Selam arkadaşlar bugün internetimi (Superonline) 25Mbps'den 100Mbps'ye çektirdim değerler gördüğünüz gibi. 8 ms diyor fakat oyuna girdiğim zaman 8 msden 28'e kadar yükseliyor ve sıkıntı şu ki internetim 25Mbps iken de 28 ms di. Bu normal midir yoksa bir sıkıntı mı var? Ne yapmam lazım şimdiden ilgilenenlere teşekkürler.
Sunucu konumları, Luxemburg'daki sunucu Istanbul'daki sunucudan daha uzak.

Speedtest sana en yakın sunucuya bağlanır, en yakın datacenter'a yönelir. Girdiğin oyunların sunucuları farklı şehirlerde, farklı ülkelerde olabilir onlara gönderdiğin ping ile sana yakın olan datacentera gönderdiğin ping aynı olmayacak elbette.

oyunun sunucusu ile test ettiğiniz sunucu farklı olabilir

Geri
Yukarı