Hızı düşük ve arızalı SSD sistemi nasıl etkiler?

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi forumlar.

Donanımda 1 adet M.2 SSD, 1 adet HDD ve 1 adet SSD(hızı düşmüş ve arızalı gibi) takılı. SSD arızalı olduğu için, mavi ekran veya sistemin yavaş açılması, oyunlarda takılmalar gibi etkenler gözükür mü? Windows M.2 kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows M2'de kurulu ise bir sıkıntı olmaz sadece Arızalı SSD'nin içine koyduğunuz dosyalara zarar görebilir. Oyunlarınız Arızalı SSD'de ise sıkıntı olabilir.

Benim de SSD'im arızalandı yakın zamanda şu anda çıkardım sistemden, SSD arızalı olunca sistemin kurulu olduğu disk o SSD'yi okumaya çalışırken sisteminiz yavaşlayabiliyor yani o SSD'yi okumakta zorlanıyor. En azından bende o şekildeydi.

Benim de SSD'im arızalandı yakın zamanda şu anda çıkardım sistemden, SSD arızalı olunca sistemin kurulu olduğu disk o SSD'yi okumaya çalışırken sisteminiz yavaşlayabiliyor yani o SSD'yi okumakta zorlanıyor. En azından bende o şekildeydi.
Windows M2'de kurulu ise bir sıkıntı olmaz sadece Arızalı SSD'nin içine koyduğunuz dosyalara zarar görebilir. Oyunlarınız Arızalı SSD'de ise sıkıntı olabilir.
SSD takılı ama kullanmıyorum içi boş, büyük ihtimal yine sisteme yavaşlık yapıyor akşam sökeyim en iyisi.

Geri
Yukarı