Hızlı başlatmayı aç (önerilen) nedir?

Sistemde sadece SSD varsa tavsiyeniz ne olur? Hızlı başlatmayı aç seneği açık olunca CPU çalışma zamanı sürekli artıyor, sıfırlanmıyor.

Avantajı, SSD'li sistemlerde sistem 2 saniye daha hızlı açılır. Dezavantajı, sistem stabilitesini bozar.
Bilgisayarım Rog Strix G15 2022 modeli. Günde bir defa en basit işlerde bile örneğin video izlerken bir anda fps öyle düşüyor ki video sesi bile 0.5x hıza almışsın gibi bozulup tekrar 2 sn içinde düzeliyor. Şimdi bu ayar ne içinmiş diye bakınırken senin bu mesajını gördüm. Kapattım bakalım sorunum biterse buradan haber vereceğim.

Bilgisayarım Rog Strix G15 2022 modeli. Günde bir defa en basit işlerde bile örneğin video izlerken bir anda fps öyle düşüyor ki video sesi bile 0.5x hıza almışsın gibi bozulup tekrar 2 sn içinde düzeliyor. Şimdi bu ayar ne içinmiş diye bakınırken senin bu mesajını gördüm. Kapattım bakalım sorunum biterse buradan haber vereceğim.
Yok arkadaş hala arada ani fps düşüşü oluyor. Ama her hâlükârda bu ayarı kapatmak iyi bir şey.

Son düzenleme:
Ben de kullanıyordum. Ve laptop olduğu için zorluyor bilgisayarı ayrıca "masaüstü pencere yöneticisi" RAM kullanımını çok arttırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı