Hızlı Fransızca nasıl öğrenilir

Erwin_Rommel

Attopat
Katılım
25 Şubat 2021
Mesajlar
36
Herkese esenlikler dilerim. Yaklaşık birkaç aydır kendimce imkanlarımla Fransızca çalışıyorum(telefondan ve bilgisayardan).daha önce Fransa'ya gitmiş birisi olarak hızlı bir şekilde öğrenmem için neler önerirsiniz?(kitap, program vs.)
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Faik Şahan

Decapat
Katılım
17 Nisan 2020
Mesajlar
5.197
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
MSÜ
Onerim yok ama hizli bir şekilde dil öğrenilmez bence.
 

Pobeda

Centipat
Katılım
24 Temmuz 2019
Mesajlar
669
Çözümler
2
Hızlı bir şekilde öğrenmeniz için karşınızda o dili konuşan birisi olması lazım. Hem yazım hem konuşma olarak öğretim sağlar.
 

Noble Six

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
5.250
Makaleler
10
Çözümler
6
Açıkçası bir dili "hatasız ve düzgün" öğrenmek istiyorsan iyi bir öğretmenden başka seçenek yok. Bir öğretmenle üstelik mümkünse birebir ders almak çok fayda sağlıyor, mesela her hafta tekrar etmek ve yeni öğrendiklerini kullanmak için yazacağın onlarca cümlelik ödevlerini düzenli kontrol ettirebilirsin. Hataların varsa bu hataları da aklında yer etmeden anında düzeltebilirsin. Gelişimini sürekli gözetleyen biri olacağı için hangi konuya ne zaman giriş yapman gerektiği konusunda da daha doğru bir yol izlemiş olursun.

Düzgün bir öğretmenle, her hafta 50-100 arası karmaşık cümlelik ödevlerle, yoğun bir öğrenme süreci ve günlük 3-4 saatlik çalışmayla Fransızca'da 8. ya da 9. ayın sonunda B2 düzeyini bitirirsin. Bu süreçte bol bol cümle yazacağın, karmaşık yapıları kullanacağın, makaleler yazacağın ve öğretmeninle de hem konuşma hem dinleme pratiği yapacağın için öğrenme düzeyini tamamlarsın. Gerisinde kelime ve çekimleri ezberlemeye devam etmen gerekiyor tabii.

B2'nin ötesine geçmek için o dili aktif kullanman gerekiyor, zamanla onu da yaparsın.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı