Hızlı Kilo Vermek için Fitness Önerisi

Bayram Şenakar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
Merhaba,

Geçen ay 110 kilo birisiydim.
Hava Harp Okulu'na hazırlanmaya karar verdim.
Ekmek ve şekeri kesmenin ardından 7 kilo verdim ve hemen ardından bir Fitness salonuna yazıldım.
Şu an 102 kiloyum, boyum ise 177.5 cm.
Mülakatlara yaklaşık 5 ay var, 3-3.5 ayda ideal kiloya ulaşıp mülakata hazırlanmaya başlamak istiyorum.
En fazla 82,75 kilo şartı var yaş grubumda, biz düz 80 kilo olarak ele alalım.

Güncel değerler;
Boy: 177.5
Kilo: 102
@Cleante @claus @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Yaklaşık 1 yıl önce bu kilo ve boyda ben de Fitness'a başlamıştım. İlk başlama heyecanı ile bütün aletleri kullanmak ve tanımak istiyordum. Ama o aletlere (Özellikle Pectoral Fly ve Chest Press'te) maksimum 15 dakika dayanabildim.

Temelim olmadığı için ilk 1-2 ay full kardiyo yaptım. Yani 15 dakika koşu bandı, 30 dakika eliptip bisiklet 15 dakika yatay bisiklet antrenmanından sonra, başka bir şey yapmaya güç kalmıyordu. İstesem de yapacak halim kalmıyordu yani.

Eğer sık sık koşu veya tempolu yürüyüş yapmadıysan, senin de 1-2 ay kardiyo çalışması yapmanı öneririm.

Tabii @Cleante daha tecrübeli, onun yorumu da bekle.

Bu işi yüzdelik dilime ayıracak olursan 90-95 arası bir oranda beslenme ön plana çıkar.Kalori hesabı yapmayı deneyin.Güç antremanı adında belirli hareketler bulunuyor.2 ayda etkisini hem vücut hem sağlık için göstermeye başlar.

@Mr.Acar Biraz yapılı olduğum için makineler beni pek zorlamıyor zaten, o konuda bir sorunum yok.
Yaklaşık 1 saat kardiyo, 1 saat Göğüs/Kol/Omuz, 1 saat de ayak çalışıyorum. Ardından mekik çekip çıkıyorum. Anlayacağınız üzere antrenman beni pek yormuyor.

Arkadaşlar herkese selam. Konuya etiketlenmişim ama bana bildirim gelmedi. Belki geldi ama gözümden kaçtı. Öncelikle hayırlısı olsun ve hedeflerine ulaşman dileğiyle. Keşke birden kesmek yerine azaltma yapsaydın ama zaman kısıtlı biliyorum. 7 kilo verince vücudunda bir sarkma veya deformasyon oldu mu? Daha önce kilo verip almışlığın var mı? Ayrıca estağfurullah ben sadece 8 yaşından beri yapıyorum. Benim söylediklerim her vücut yapısına uymayabilir ve vücudu tanımak lazım. Bence en iyi hoca kendinizsiniz. Siz kendi vücudunuzu daha iyi tanırsınız.

Aleykümselam.
Daha önce (yaklaşık 2 sene önce) 80 kiloya kadar indim.
Kilo verdikten sonra vücudumda bi' sarkma falan olmadı.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Aleykümselam.
Daha önce (yaklaşık 2 sene önce) 80 kiloya kadar indim.
Kilo verdikten sonra vücudumda bi' sarkma falan olmadı.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)
Herhangi bir rahatsızlığın oldu mu o zamanlar halsizlik ve benzeri?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir rahatsızlığın oldu mu o zamanlar halsizlik ve benzeri?
Hayır, tam aksine çok rahattım.
Sadece kullanmış olduğum ilacın etkileri vardı. Şayet artık o ilacı da kullanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı