Hızlı Para Biriktirme

Utku Demir 86

Hectopat
Daha fazla  
Şöyle bir bakıyorum da sosyal'de herkes sistem topluyor, haliyle technopat youtube kanalını ilk keşfettiğimden beri (3000 TL sistem toplama videosunu izledikten beri) benim de bir sistem toplama isteğim vardı, 2016 başından beridir bunun için para biriktiriyorum fakat ancak 1000 TL civarında para biriktirebildim. Sistemde i7 6700k v.b. bir işlemci ve 1080p60'da rahatça oynayabileceğim bir sistem düsünüyordum, böyle bir sistem ise 5000 TL fiyat gerektiriyor, 10. Sınıf öğrencisiyim fakat her sene 1000 TL birikecekse bu bilgisayar kim bilir kaç yıl sonrasına alınabilir ve bu sistemi ne kadar erken alırsam benim için o kadar iyi olacak. (Erken alma sebebim youtube kanalıma 1080p60 kalitesinde videolar yüklemek ve bu işi daha hızlı yapmak, bir yandan da oyunların kasma sorununu ortadan kaldırma isteğim).
Her neyse, nasıl hızlıca para biriktirebilirim, bunun için herhangi bir taktiği olan v.b. var ise yardımcı olabilir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.
İyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kumbara ile attığınız parayı muhafaza edebilirsiniz evde gördüğünüz 1 TL'yi hemen kumbaraya atabilirsiniz.

Haftalığınızdan kısabilirsiniz oğle yemeğine 10 TL vermek yerine evde kendiniz bir tost yapsanız daha mantıklı olur (bu arada belki evde hazırlıyor olabilirsiniz eğer öyleyse tam gaz devam).

Çalışmadan maaş almadan 1 senede 1000 TL biriktirmişsiniz, bence bu başarıdır. Her gün bir tost yememiş olmaya denk geliyor ancak 1000 lira az para değil :) Arkadaşlar en iyi öneriyi yapmışlar zaten, yazın çalışarak büyük miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Belli ki hedefine önem veren ve tutumlu birisiniz, çalışırken de aynı gayreti gösterdiğinizde hedefinize çok daha fazla yaklaşabilirsiniz. Bir bakmışsınız elinizde 2500 olmuş, seneye 5000 olmuş. Sistem toplamak için 2 sene beklemek çok değil. (y)

i7 6700K'ya ihtiyacınız var mı? Ryzen 1600x de oldukça güçlüdür ve yarı fiyatına sahip.

i7 6700K'ya ihtiyacınız var mı? Ryzen 1600x de oldukça güçlüdür ve yarı fiyatına sahip.

Adam onu almak istiyorum diyor ama Ryzen serisinde optimizasyon sorunu var hala. (Fanboy değilim)
Birkaç sene sonrası için plan yapıyoruz burada. O gün geldiğinde biriktirdiği parayla 3-4 sene öncesinin teknolojisini almayacağından emin olabilirsiniz. O yüzden ortada henüz para yokken boşuna konuyu sistem toplamaya çevirmeyelim olur mu? :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı