Hızlı şarj da USB kablosu mu adaptör mü etken unsur?

th3akifx

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşla, r köyde şarj aletimi fare parçalamış. Ama adaptör sağlam peki ben normal bir USB ile taksam yine hızlı şarj eder mi? Yoksa yeni bir şarj aleti alacağım.

Arkadaşla, r köyde şarj aletimi fare parçalamış. Ama adaptör sağlam peki ben normal bir USB ile taksam yine hızlı şarj eder mi? Yoksa yeni bir şarj aleti alacağım.

Muhtemelen Type-C kablo kullanıyordunuz. Eğer çok uçuk bir değerde değilse adaptörünüz kaliteli bir USB kablosu işe yarayacaktır. Şarj için olmasına dikkat edin.

Gücü adaptör ürettiğinden adaptör daha önemlidir. Kablo kalitesi de etki eder fakat adaptör kadar değil.

Kablo önemli. Adaptör almanıza gerek yok adaptörün tek amacı duvardan gelen şebeke enerjisini telefonunuzun meşrebine göre 12V - 1V arasında amperlemek. Bu hattı tamamlamak için sadece güzel bir kabloya ihtiyacınız var. Yüksek Data aktarımlı bir kablo alırsanız otomatik Yüksek şarj kalitesinde de bir kablonuz olmuş olur. Her kablo da Hızlı şarj yapmaz.

Muhtemelen Type-C kablo kullanıyordunuz. Eğer çok uçuk bir değerde değilse adaptörünüz kaliteli bir USB kablosu işe yarayacaktır. Şarj için olmasına dikkat edin.

Micro kablo kullanıyorum eski telefonumun şarj USB'si ile takacağım sorunuz galiba adaptör un fotoğrafı nı koyuyuorum.
IMG_20220811_130806_515.jpg

Bu hızlı şarj adaptörü değil. 10W sıradan bir adaptör. Markasını ilk defa görüyorum bu arada.

Türkiye de yeni bir marka ayn de telefonum hızlı şarj a takılı olarak gösteriyor bu adaptör ile ama diğer adaptörler ile şarj a takılı seklinde gösteriyor galiba telefon ile ilgili bir sıkıntı var şarj a takacağım şarj ı dolduğundaki farkı (eğer olursa) yazarım teşekkürler.

Telefon yazılımı ile ilgili genelde telefonlar 2.0 Amperi üzerini gördüğünden hızlı sarj olarak algılıyordur.
Mantıken Amper değeri ne kadar yüksek ise telefon o kadar hızlı şarj olur fakat bataryanın ölmemesi için telefonunda bu amper değerini desteklemesi gerekiyor.

Kablonun kalitesi ise bu amper değerini kayıpsız şekilde iletmesi için önemlidir.

Günümüzde hızlı şarj adaptörleri type-c çıkış vermektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı