Hızlı ve en iyi görünümlü Linux dağıtımı önerisi

atheon

Centipat
i5 2450M 8 GB RAM 256 SSD GT540M bir laptop kullanmaktayım. Amacım stabilite hızlılık ve güzel bir macOS görünümü yapabilmek (gnome yapısı biraz benzediği için hoşuma gidiyor). Ubuntu sistemime hantal kaldı geçişlerde falan arada takılmalar oluyordu (60Hz olduğu için çok hissedilmekte donma yok ama geçişlerde takılmalı). Pop! _os diye bir sistem gördüm ancak hiçbir bilgim yok güvenilir mi, kaliteli mi, hızlı mı? (Bu arada mazur görün biraz yeniyim ve bundan dolayı Arch tabanlı bir sistem kullanmak istemiyorum). İnternette araştırdığım kadarıyla en beğenilenler Fedora, pop! _os ve Mint oluyor. Deep'in görünümü çok hoşuma gitmişti ancak forumlarda Çin yapımı olduğu için güvensiz yorumlara rastgeldim. Siz hangi sürümü önerirsiniz.

XFCE masaüstü çok hafif ve hızlıdır. Varsayılan görüntüsü kötü gelebilir lakin kendiniz özelleştirirseniz çok iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Video izleyin. Yaparsınız. Dağıtım olarak ise
Yeni kullanıcılara Ubuntu/Debian tabanlı dağıtımları öneriyorum. Linux Mint XFCE.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pop! _OS zaten Ubuntu tabanlı GNOME kullanmıyor mu? (Yanlış ise lütfen düzeltin) Ubuntu'da yaptığınız tema ve aldığınız performans ile bir farkı olmaz. Yaptığınız macOS temasını birçok masaüstüne yapabilirsiniz, örnek olarak KDE Plasma ve Cinnamon masaüstleri gibi.

En verimli performansı hangisinde alırım peki?

En verimli performansı hangisinde alırım peki?
KDE Plasma kullanabilirsiniz ve GNOME'a göre daha iyi ve hızlıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fakat istediğiniz performansı KDE Plasma'dan alamazsanız ki büyük ihtimalle alırsınız, Mint XFCE ya da Manjaro XFCE kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı