Hızlı Video Oynatma Sorunu

Furkan Kalkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Özellikle Recep Abi senden cevap bekliyorum. Bilgisayarımda bütün video oynatıcıları (Media Player, MPC-HC X64,Windows'un kendi oynatıcısı ) videoları hızlı oynatıyor. Mesela ben video çekiyorum, ama video bitirdikten sonra oynattıgımda video 20 dakikalık ise 14-15 dakika gibi oynatıyor. Bazen çok yavaşlıyor bazen o geriden gitme farkını kapatmak için çok hızlanıyor. Ses normal hızında gidiyor. Ama görüntü için aynı şeyi söylemem.
Ha, bu arada format attırdım olmadı yine.

Sebebi nedir? Lütfen yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın bileşenleri nelerdir? (İşlemci, RAM, ...) Eski bir bilgisayar kullanıyorsanız donanımınız video dosyalarını oynatma konusunda yetersiz olabilir. Ancak büyük olasılıkla codec sıkıntısı yaşıyorsunuzdur. VLC Player'ı kurup birde onunla deneyin; VideoLAN - Download official VLC media player for Windows

Kardesim pc ozelliklerim
Windows 8.1 Pro
8Gb ram
2gb nvdia Geforce ekran karti (840M)
Intel core i5 2.60Ghz

Guncellenicek birseyde kalmadi...Ve soyledigin link olmadi lutfen yardımci olurmusun....Video Cekemiyorum....Sacma sapan sorun yuzunden

Sisteminiz yeniymis. Codec sikintisi yasiyorsunuz sanirim. Vlc kurdunuz ve sikinti devam mi ediyor? Vlc acamadiysa hic bir program acamaz bence. Tam olarak ne videosu sikintili? Cep telefonu/webcam? Baska videolarda da ayni sikinti var mi? Acaba sorun video dosyalarinda mi? Neyse;
K-lite codec pack i yukleyin,
Sorun devam ederse videolardan birini Dropbox vb. bir siteye yukleyip burada paylasirsaniz, sorunun kaynagi netlesebilir diye dusunuyorum

Sisteminiz yeniymis. Codec sikintisi yasiyorsunuz sanirim. Vlc kurdunuz ve sikinti devam mi ediyor? Vlc acamadiysa hic bir program acamaz bence. Tam olarak ne videosu sikintili? Cep telefonu/webcam? Baska videolarda da ayni sikinti var mi? Acaba sorun video dosyalarinda mi? Neyse;
K-lite codec pack i yukleyin,
Sorun devam ederse videolardan birini Dropbox vb. bir siteye yukleyip burada paylasirsaniz, sorunun kaynagi netlesebilir diye dusunuyorum

Mesela İntro Yapıyorum...Render Bitiyor.bittikten sonra baktıgımda hızlı oluyor..Vlc de aynı
onun dısında oyun vıdeosu cekıyorum
60 fps sabit
ama sacmalıyor..k lıte codec ı deneyecegım
sizede videoyu atabilirim

VEEEEEEEEEEE VİDEO ÇEKERKEN SIKINTI KALMADI....DÜZELDİ TEŞEKKÜRLER..VLC İLE BAŞLATINCA NORMAL MEDİA PLAYER DA 33 SN LİK VİDEOYU 15 SN GÖSTERİYOR....TEŞEKKÜRLER..!!!!!!!

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı