Hizmet Ana Bilgisayarı: Tanı İlkesi yüksek kaynak kullanımı

EbubekirKzk

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle selamlar. Bugün bilgisayarı böyle bir şey ile karşılaştım, durmadan çok yüksek kullanımlarda ve bu bazen %70-80'i bile görebiliyor. Virüs koruması indirdim (hiçbir şey indirmememe rağmen 182 virüs buldu) şarj aletim daha gelmediğinden oyunlarda nasıl tepki verdiğini bilmiyorum ama günlük kullanımda durmadan kasma, donmalar yaşıyorum. Bunu en azından %10'a kadar falan indirmek istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

resim_2021-05-17_015005.png

Bu tanı ilkesi denilen şey telemetri tarzı bir şey mi? Öyleyse eğer, netten, bilgisayardaki gereksiz hizmetleri kapatma videolarına bir bakın derim. İşe yarayabilir. Bende faydası olduğu için, her kurulumda mutlaka yaparım. Format son tercihiniz olsun bence şimdilik.

Hocam 182 tane virüs nasıl başardınız, bence en güzeli temiz kurulum yapın.

Bazen küçük kardeşim benden habersiz şeyler yapıyor da büyük ihtimal onun işi yoksa tüm oyunlarım orijinal :d ve de şu an çözdüm sıkıntı yok.

Bu tanı ilkesi denilen şey telemetri tarzı bir şey mi? Öyleyse eğer, netten, bilgisayardaki gereksiz hizmetleri kapatma videolarına bir bakın derim. İşe yarayabilir. Bende faydası olduğu için, her kurulumda mutlaka yaparım. Format son tercihiniz olsun bence şimdilik.

Ben de ne olduğunu bilmiyorum sadece orada öyle duruyor işlemlerine bakınca Windows uzaktan erişim tanısı diyor büyük ihtimal bilgisayarım üzerinden işlemler yapmışlar ama sıkıntı yok hepsini hallettim aradan Minecraft modları falan çıkdı... Anlamıyorum cidden neden yani Zula hile falan indirmeye çalışmış...bir ara yakalamışdım oyun indirmeye çalışıyordu crack (Need for Speed 2015) meğer ben de orijinal var ama bilmiyor çocuk ne yapalım.

Şöyle yapın bence; hani ziyaretçi hesabı açıyoruz ya, onda tam kullanamaz belki. Ek bir kullanıcı hesabı açın. O hesaba da belli yetkiler koyun. Eskiden biliyordum ancak şuan hatırlamıyorum. Bu yetki işlemiyle sınır getirebilirsiniz aslında. İndirme, kullanma vs şifre ister muhtemelen. Şifrenizi de degisirsiniz. Aklıma en mantıklı fikir olarak bu geldi..

Bazen küçük kardeşim benden habersiz şeyler yapıyor da büyük ihtimal onun işi yoksa tüm oyunlarım orijinal :d ve de şu an çözdüm sıkıntı yok.

Ben de ne olduğunu bilmiyorum sadece orada öyle duruyor işlemlerine bakınca Windows uzaktan erişim tanısı diyor büyük ihtimal bilgisayarım üzerinden işlemler yapmışlar ama sıkıntı yok hepsini hallettim aradan Minecraft modları falan çıkdı... Anlamıyorum cidden neden yani Zula hile falan indirmeye çalışmış...bir ara yakalamışdım oyun indirmeye çalışıyordu crack (Need for Speed 2015) meğer ben de orijinal var ama bilmiyor çocuk ne yapalım.
nasıl çözdünüz?

Geri
Yukarı