Hobi önerisi

nakliyeci

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Ben 20 yaşındayım. Eskiden küçüklüğümden beri haddinden fazla bilgisayar oyunu oynardım. Tüm oyunlar benden sorulurdu. Sonra son sınıf geldi ve üniversite sınavına çalıştık. Tabi bu süreçte oyunları epey azalttım. Çalışmalarım çok verimli değildi, mezuna kaldım. Bu sene de bilgisayar oyunlarını tamamen bıraktım. Ama artık sınav bitti. Nedense bilgisayar oyunlarına karşı düşüncem değişti. Elim oyuna gitmez oldu. Artık oyun yüzü görmek istemiyorum. Eskiden oynadığım oyunları indirip oynamaya çalıştım ve dedim ki : "Ben bunlara eskiden nasıl katlanmışım?" Mesela League of Legends. Arkadaşlar, zaten bilgisayarım da kötü öyle her oyunu oynatacak cinsten değil. Artık bakalım sanırım bilgisayar oyunu kariyerim sona erdi. Ama sıkıntı şu : Boş zamanlarda yerine koyacak bir hobi lazım...

Sizde de aynı durum oldu mu?

Şöyleki birkaç önerim olacak bunları beğenir misin bilmem 1. olarak bitki yetiştiricligi bir şeyler ekip biçebilirsin 2. olarak ise bilmem merakın var mı egzotik hayvanlar (balık sürüngenler her çeşit kuş kedi köpek vs) 3. olarak kamp yapabilirsin nerede yaşadıgına bağlı olarak bu durum degişir. 4. olarak sabun, mum, falan yapabilirsin. 5. olarak basit sporlar koşu yürüyüş gibi müzik ile de eşlik edebilirsin. Durumunu bilmiyorum o yüzden çok seçenek yazdım.

1. Namaz kılmak. Boş zamanlarında kaza namazlarını kılabilirsin.
2. Kartondan oyunlar geliştirmek. Çok sevdiğim bir uğraştır. Kart oyunları (RPG stili, kumar, uno tarzı). Monopoly, kızma birader gibi şeyler tasarlarım.
3. Basketbol. Yine çok sevdiğim ve tek başına da atış talimi yaptığım bir hobidir.
4. Yürüyüş + müzik + pdf. Çok güzel oluyor geceleri.

hemen öyle karamsar düşünmeyin ben de elektrik aletleri alıp kendi imkanlarımla Tesla bobini yapayım demiyorum 😁 bazen çekirdek çitleyip dışarıdakilere bakmak bile bana keyif veriyor.

Hayır var sana pek katılmıyorum dostum basit hobiler mesela mum ya da sabun yapmak hem para kazandırıyor hem de hoş bir aktivite.

Bu tarz şeyler hobi değil ekonomik destektir.
hemen öyle karamsar düşünmeyin ben de elektrik aletleri alıp kendi imkanlarımla Tesla bobini yapayım demiyorum 😁 bazen çekirdek çitleyip dışarıdakilere bakmak bile bana keyif veriyor.
Çekirdek 10 tl

Bu tarz şeyler hobi değil ekonomik destektir.

Çekirdek 10 tl

Sabun yapmaya başla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonrası için bu video yeterlidir. 🤣

Son düzenleme:

Geri
Yukarı